SuperLiga a fost "roz" în etapa 12. Augusta Dragic, Fundaţia Superbet: “Ceea ce facem an de an în ‘luna roz’ trebuie să devină un comportament de rutină” SuperLiga a fost "roz" în etapa 12. Augusta Dragic, Fundaţia Superbet: “Ceea ce facem an de an în ‘luna roz’ trebuie să devină un comportament de rutină”
Revine Risto Radunovic. Nicolae Dică se va putea baza pe fundaşul stânga titular la meciul cu Petrolul Revine Risto Radunovic. Nicolae Dică se va putea baza pe fundaşul stânga titular la meciul cu Petrolul
Bilanţ revizuit al victimelor de pe stadionul de fotbal din Indonezia, numărul a ajuns la 131 Bilanţ revizuit al victimelor de pe stadionul de fotbal din Indonezia, numărul a ajuns la 131
Cristiano Ronaldo are undă verde să plece de la Manchester United. Portughezul nu mai e în planurile lui Erik ten Hag Cristiano Ronaldo are undă verde să plece de la Manchester United. Portughezul nu mai e în planurile lui Erik ten Hag
Nicolae Dică, ironizat de Porumboiu: "Pune mâna şi lucrează la antrenamente, nu veni cu lăutărisme ieftine!" Nicolae Dică, ironizat de Porumboiu: "Pune mâna şi lucrează la antrenamente, nu veni cu lăutărisme ieftine!"
Victor Becali vine cu explicaţii, după zvonurile apărute în presa italiană despre transferul lui Dennis Man la AC Milan Victor Becali vine cu explicaţii, după zvonurile apărute în presa italiană despre transferul lui Dennis Man la AC Milan

VIDEO | Greu fără Messi. Barcelona a făcut doar 1-1 cu Eibar în etapa a 16-a din LaLiga

Barcelona Publicat pe 29 dec 2020

Barcelona, fără Messi în lot, a făcut doar 1-1 pe teren propriu cu o echipă pe care îl urmă nu cu foarte mult timp o învingea la pas, Eibar, în etapa a 16-a din LaLiga. Catalanii au avut chiar ceva emoţii, pentru că au fost conduşi.

În prima repriză, Barcelona putea marca de două ori, în minutele 8 şi 25. În ambele faze a fost implicat Braithwaite. În primă fază a ratat o lovitură de pedeapsă, după care golul său a fost anulat pentru un offside, după analiza VAR. 0-0 a fost la pauză, dar Eibar a dat lovitura la puţine minute după reluarea părţii a doua.

A deschis scorul în minutul 57, prin Kike, dar Barcelona a revenit. A egalat în minutul 67, prin Dembele, care intrase pe teren la pauză. Până la final, Barcelona şi-a mai trecut în cont câteva ocazii de gol, dar nu a fost suficient pentru a lua cele trei puncte.

Catalanii nu au contat în acest meci pe Messi, Alba, Fati, Pique şi Roberto. ”11”-le trimis în teren de Koeman:

• ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet – Dest, Pjanic, de Jong, Firpo – Griezmann, Pedri – Braithwaite

Barcelona termină anul pe locul 6, ultimul care duce în cupele europene la finalul campionatului. După 16 etape şi 15 meciuri disputate are 25 de puncte. Eibar e pe 14, cu 16 puncte în 16 meciuri.