VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă

VIDEO | Hermannstadt - FCU Craiova 0-0. Gazdele au avut cele mai periculoase ocazii

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 8 mai 2023

Hermannstadt a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FCU Craiova, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Superligii.

Sibienii au fost aproape de gol in minutul 23, când portarul Grău a respins extraordinar lovitura de cap a lui Silviu Balaure. Gazdele au căutat golul pe final de meci, dar asediul de la poarta lui Robert Popa a rămas fără rezultat.

FCU Craiova are 32 de puncte şi este pe locul secund în play-out. FC Hermannstadt este pe locul 4, cu 28 de puncte.

VIDEO | Hermannstadt - FCU Craiova 0-0, în direct pe Prima Sport 2 şi online pe PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Hermannstadt: Letica - Butean, Bejan, I. Stoica (cpt.), Opruţ - Balaure, Biceanu, Sota, C. Popescu - Iancu, D. Paraschiv
  • FCU Craiova: Gurău - Negru, Duarte, Henriques, Mascarenhas - Asamoah, Dr. Albu - Baeten, Bauza (cpt.), Van Durmen - Chiţu

Minutul 90+5: Fluier final! Se termină 0-0!

Minutul 82: Oroian se descurcă de lângă Negru şi centrează pe 5 metri, de unde Paraschiv reia peste poartă!

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 29: Şansă mare irosită de Hermannstadt! Paraschiv recuperează de la un adversar şi trage din întoarcere din 7 metri. Gurău respinge.

Minutul 23: Gurău salvează excelent la şutul lui Balaure, pe respingere mingea revine la acelaşi Balaure, care ratează şi din a doua încercare.

--------------------------------------------

De asemenea, meciul dintre cele două echipe va putea fi urmărit online, pe platforma PrimaPlay.ro.

FC U Craiova este una dintre favorite la câştigarea play-out-ului. Echipa lui Adrian Mititelu ocupă locul 7 în Superligă, cu 31 de de puncte. Etapa trecută, oltenii au reuşit să se impună la limită contra Chindiei Târgovişte, scor 1-0.

În tabăra opusă, sibienii sunt pe locul 10 în clasament, cu 27 de puncte. Hermannstadt are în continuare şanse să câştige play-out-ul şi, cel mai probabil, va aborda meciul la victorie.