Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Masură drastică în play-off-ul ligii secunde! Salariile jucătorilor şi staff-ului au fost diminuate cu 25% Masură drastică în play-off-ul ligii secunde! Salariile jucătorilor şi staff-ului au fost diminuate cu 25%
”Este ultima speranţă pentru a-l avea apt”. Eforturi uriaşe pentru ca Andrei Burcă să joace la EURO ”Este ultima speranţă pentru a-l avea apt”. Eforturi uriaşe pentru ca Andrei Burcă să joace la EURO
Alexis Sanchez va pleca de la Inter Milano în această vară Alexis Sanchez va pleca de la Inter Milano în această vară

VIDEO | Hoffenheim - Bayern 4-1. Probleme în Paradis? Deţinătoarea UEFA Champions League şi a Supercupei Europei, umilită de o echipă de pluton

Bundesliga Publicat pe 27 sep 2020
Hoffenheim s-a impus surprinzător azi, pe teren propriu, 4-1 cu Bayern Munchen, într-un meci transmis în direct de Look  Plus.

Gazdele au lovit prima oară după un sfert de oră de joc. Geiger a executat inspirat o lovitură de colţ, iar bosniacul Bicakcic a reluat cu capul din apropiere şi l-a învins pe Neuer.
Şi tot „Hoffe” a marcat, după mai puţin de 10 minute de la deschiderea scorului. Mijlocaşul israelian Dabbur a scăpat spre poarta lui Neuer şi a lobat elegant peste goalkeeperul ieşit să-l blocheze. Era minutul 24, iar Hoffenheim avea 2-0, scor de neimaginat înaintea meciului.
Aşa cum era de aşteptat, Bayern nu a cedat, iar atacurile sale s-au înteţit. La un astfel de atac prleungit, Kimmich şi-a trecut în cont un eurogol. Şut superb de la circa 17-18 metri, imparabil, la vinclu, iar Baumann s-a văzut nevoit să scoată mingea din plasă.

În repriza secundă, deţinătoarea UEFA Champions League a pus o presiune uriaşă pe adversar, însă toit gazdele au marcat. În minutul 77, Bebou i-a trimis excelent lui Kramaric,  iar croatul a marcat din apropiere, cu o execuţie frumoasă. Acelaşi Kramaric a dat lovigtura de graţie în minutele suplimentare, când a înscris din penalty şi a stabilit scorul final: 4-1 pentru „Hoffe” în faţa gigantului bavarez.

După acest succes incredibil, Hoffenheim este lider cu 6 puncte din tot atâtea posibile. În schimb, după două etape, campioana en-titre, Bayern, e abia pe