Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare
Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul
Novak Djokovic nu ştie încă numele viitorului său antrenor: ”Nu am o idee precisă şi nu ştiu dacă va exista vreunul!”

Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona” Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona”
OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni

VIDEO | Încă o seară magică pe canalele Look! Barcelona a învins la Torino, 2-0, Mircea Lucescu a fost egalat în minutul 90. Rezultatele şi marcatorii

Champions League Publicat pe 29 oct 2020

• Barcelona a învins clar Juventus, 2-0 la Torino, şi a luat o opţiune serioasă pentru câştigarea Grupei G. În celălalt meci al grupei, Dinamo Kiev a condus Ferencvaros cu 2-0 la pauză, dar Boli, în minutul 90, l-a lăsat pe Mircea Lucescu fără trei puncte importante.
  • Scorul serii a venit pe Old Trafford, unde hat-trick-ul lui Rashford a ajutat-o pe United să învingă Leipzig cu 5-0!

Programul meciurilor de miercuri, 28 octombrie:

Grupa G

Juventus Torino – Barcelona 0-2 (Dembele 14, Messi pen. 90+1), live pe Look Sport+ / LOOK 4K

• Juventus: Szczesny - Danilo, Bonucci,   Demiral - Cuadrado, Rabiot, Betancur, Chiesa - Dybala - Kulusevski, Morata
  • Barcelona: Neto - Sergi Roberto, Lenglet, Araujo, Alba - Pjanic, De Jong - Pedri, Messi, Dembele - Griezmann

Minutul 90+1: GOL BARCELONA! Bernadeschi îl faultează pe Fati, iar Messi nu ratează de la 11 metri!

Minutul 85: Juve rămâne în zece. Demiral face un fault grosolan la Pjanic, vede al doilea galben şi, implicit, e eliminat.

Minutul 75: Barcelona ratează şansa desprinderii. Lăsat singur cu portarul de pasa lui Messi, Griezmann finalizează pe lângă.

Minutul 55: Al treilea gol anulat lui Morata! Cuadrado reia spre poartă centrarea lui Chiesa, iar Morata, excelent poziţionat, trimite mingea în poartă. Se consultă VAR pentru o presupusă poziţie de ofsaid, iar concluzia e că spaniolul se afla în afara jocului!

Minutul 35: Mare ocazie a Barcelonei. Messi îl lasă singur cu portarul pe Dembele, dar francezul complică situaţia, apoi Griezmann e oprit de Szczesny.

Minutul 30: Al doilea gol anulat lui Morata. Spaniolul scapă din marcaj şi transformă în gol centrarea lui Cuadrado, dar şi această reuşită e anulată pentru ofsaid.

Minutul 23: Messi, ce ocazie! O pasă superbă a lui Griezmann îl lasă singur cu portarul, dar superstarul argentinian trage dezamăgitor pentru standardele sale, pe lângă poartă.

Minutul 15: GOL ANULAT LUI JUVE! Morata scapă singur cu Neto, ratează, apoi înscrie din apropiere, dar golul e anulat pentru ofsaid.

Minutul 14: GOL BARCELONA! Dembele şutează de la distanţă, Chiesa deviază mingea şi traiectoria ei îl păcăleşte pe Szczesny!

Minutul 2: BARĂ BARCELONA! După un start furibund, Griezmann trage violent din careu, dar balonul loveşte stâlpul din stânga lui Szczesny.

Ferencvaros – Dinamo Kiev 2-2 (Nguen 59, Boli 90 / Tsygankov pen. 28, de Pena 42), live pe Look Sport 2

• Ferencvaros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Kovacevic, Heister - Somalia, Kharatin, Siger - Zubkov, Isael, Nguen
  • Dinamo: Boyko - Kedziora, Zabarnyi, Popov, Karavaev - Buyalskyy,   Sydorchuk, Shaparenko - Tsygankov, Supriaga, de Pena

Minutul 90: GOL FERENCVAROS! Un şut ratat al lui Laidouni, fostul mijlocaş de la FC Voluntari, duce mingea la Boli, care egalează din apropiere!

Minutul 86: Dinamo, în zece! Sydorchuk e eliminat pentru cumul de galbene.

Minutul 59: GOL FERENCVAROS! Zubkov pasează la Nguen, iar vârful catapultează minga în colţul lung!

Minutul 42: GOL DINAMO! De Pena face 2-0, după o pasă perfectă a lui Buyalskyy.

Minutul 28: GOL DINAMO! Igor Kharatin face henţ în propriul careu, ungurii sunt penalizaţi imediat de arbitru, iar Tsygankov transformă penalty-ul.

Grupa E

Krasnodar – Chelsea 0-4 (Hudson-Odoi 37, Werner pen. 76, Ziyech 79, Pulisic 90), live pe Look Sport

• Krasnodar: Safonov - Smolnikov, Pantaleao, Martynovich, Chernov - Utkin, Vilhena - Olsson, Gazinskiy, Ramirez - Berg
  • Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Rudiger, Zouma, Chilwell - Jorginho, Kovacic - Ziyech, Hodson-Odoi, Havertz - Werner

Minutul 90: GOL CHELSEA! Pulisic marchează printre picioarele portarului, după o pasă a lui Abraham!

Minutul 79: GOL CHELSEA! Ziyech pivotează excelent în careu şi face 3-0!

Minutul 76: GOL ChELSEA! Englezii mai primesc un penalty, iar de această dată Werner înscrie!

Minutul 37: GOL CHELSEA! Oaspeţii combină frumos, Hudson-Odoi trage slab, dar Safonov scapă mingea în poartă!

Minutul 14: Penalty ratat de Chelsea! Werner e faultat în careu, oaspeţii primesc lovitură de la 11 metri, dar Jorginho nimereşte bara din stânga.

Sevilla – Rennes 1-0 (De Jong 56), live pe looksport.ro/ppv2

• Sevilla: Bono - Navas, Diego Carlos, Kounde, Acuna - Jordan, Fernando, Torres - Ocampos, de Jong, Munir
  • Rennes: Gomis - Traore, da Silva, Rugani, Soppy - Grenier, Martin, Bourigeaud - Doku, Guirassy, Terrier

Minutul 56: GOL SEVILLA! De Jong pune latul la excelenta centrare a lui Acuna şi deschide scorul!

Grupa H

Istanbul Başakşehir – PSG 0-2 (Kean 65, 79), live pe Look Sport+

• Başakşehir: Gunok - Rafael, Skrtel, Epureanu, Bolingoli - Ozvan, topal, Kahveci - Visca, Crivelli, Turuc
  • PSG: Navas - Florenzi, Pereira, Kimpembe, Kurzawa - Di Maria, Herrera, Marquihos, Neymar (Sarabia 26) - Mbappe, Kean

Minutul 79: GOL PSG! Servit de Mbappe, Kean trage din întoarcere, cu stângul, şi face dubla!

Minutul 65: GOL PSG! Apărarea turcilor adoarme la un corner executat de pe dreapta, Moise Kean apare nemarcat în mijlocul careului şi deschide scorul cu capul.

Minutul 26: PSG îl pierde pe Neymar. Accidentat, brazilianul e înlocuit cu Sarabia.

Manchester United – Leipzig 5-0 (Greenwood 21, Rashford 76, 78, 90+2, Martial pen. 86), live pe Look Sport

• Man. United: De Gea - Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw - Fred, Pogba, Matic - Van de Beek - Greenwood, Martial
  • Leipzig: Gulacsi - Halstenberg, Upamecano, Henrichs - Konate, Kampl, Forsberg, Angelin - Nkunku, Pulsen, Olmo

Minutul 90+2: GOL UNITED! Rashford completează hat-trick-ul din pasa lui Martial!

Minutul 86: GOL UNITED! Marchează şi Martial, din penalty.

Minutul 78: GOL UNITED! Acelaşi Rashford înscrie superb, după un dribling frumos şi o finalizare pe măsură.

Minutul 76: GOL UNITED! Marcus Rashford, intrat pe teren în minutul 63 în locul lui Greenwood, face 2-0 din pasa lui Fernandes!

Minutul 21: GOL UNITED! Pogba găseşte culoarul de pasă pentru Greenwood, iar tânărul atacant marchează cu o execuţie frumoasă la colţul lung!

Grupa F:

Club Brugge – Lazio 1-1 (Vanaken pen. 41 / Correa 14), live pe Look Sport 3

• Club Brugge: Mignolet - Lourenco, Kossounou, Deli - Diatta, Vormer, Rits, Vanaken, Sobol - Dennis, de Ketelaere
  • Lazio: Reina - Gabarron, Hoedt, Acerbi - Marusic, Akpa Akpro, Parolo, Milinkovic-Savic, Fares - Correa, Caicedo

Minutul 41: GOL CLUB BRUGGE! Patric Gabarron faultează în careu, iar Vanaken transformă lovitura de la 11 metri.

Minutul 14: GOL LAZIO! Correa primeşte o minge la marginea careului, driblează elegant şi marchează superb, cu stângul, la colţul lung.

Dortmund – Zenit 2-0 (Sancho pen. 79, Haaland 90+1), live pe looksport.ro/ppv1

• Dortmund: Burki - Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro - Dahoud, Witsel - Sancho, Reus, Reyna - Haaland
  • Zenit: Kerzhakov - Karavaev, Lovren, Rakitsky, Santos - Wendel, Barrios, Erotkin - Kuzyayev, Dzyuba, Driussi

Minutul 90+1: GOL DORTMUND! Golgheterul Haaland nu putea rata şansa de a-şi trece numele pe tabelă.

Minutul 79: GOL DORTMUND! Nemţii deschid scorul târziu, prin Sancho, care transformă fără emoţii un penalty.