Thomas Tuchel, reacţie vehementă după eliminarea din semifinalele UEFA Champions League: „Este un dezastru absolut” Thomas Tuchel, reacţie vehementă după eliminarea din semifinalele UEFA Champions League: „Este un dezastru absolut”
VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge

VIDEO | Incredibil! Ratarea secolului! Mauro Icardi nu a marcat cu poarta goala, după ce a primit ”o pasă” din penalty

Staruri din fotbal Publicat pe 26 sep 2023

Mauro Icardi a avut un început de sezon dificil în campionatele interne. Jucătorul echipei Galatasaray a ratat cu poarta goală, la o lovitură de la 11 metri.

Galatasaray şi Istanbulspor au disputat un meci restant din etapa cu numărul trei din campionatul Turciei.

Echipa antrenată Okan Buruk era la începutul meciului pe locul al doilea, iar gazedele erau pe loc retrogradabil.

Oaspeţii s-au impus în prima repriză, iar în minutul 37 scorul ar fi putut fi deschis printr-un penalty. Cu toate acestea, Mauro Icardi, transferat la începutul sezonul, a ratat ocazia excelentă pe care a avut-o.

Akturkoglu s-a dus să execute lovitura de la 11 metri, dar i-a pas uşor în lateral atacantul argentinian, însă sud-americanul este cel care a fost cel suprins, nu portarul advers.

Icardi a ratat cu poarta goală, într-un mod de neînţeles, iar faza a devenit imediat virală.

În schimb, Icardi şi-a îndreptat greşeala şi a înscris primul gol până la pauză. Fostul jucător al lui Inter şi PSG a marcat în minutul 42, din pasa aceluiaşi Akturkoglu.

Mauro Icardi a fost transferat de Galatasaray în perioada de mercato a verii de la PSG, în schimbul sumei de 10 milioane de euro.