Ultima oră
Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate
”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final ”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final
Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial
RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner
Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie
Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final

VIDEO | „Le doresc succes! Asta nu ţine de mine”. Vasile Miriuţă a făcut anunţul imediat după retrogradarea lui Poli Iaşi

Poli Iași Publicat de Prima Sport pe 1 iun 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Vasile Miriuţă a anunţat ce va face, după ce Poli Iaşi a retrogradat în Liga 2.

 

 

Poli Iaşi a pierdut, scor 2-1 la general, barajul cu Metaloglobus şi a retrogradat în liga secundă. După ce ieşenii au încheiat 1-1 meciul din tur, de acasă, au pierdut returul cu 1-0.

Vasile Miriuţă s-a declarat nemulţumit de prestaţia echipei sale în cele două partide, dar nu consideră că este pe deplin vinovat de retrogradare. Antrenorul a transmis că acest meci a fost ultimul pentru el la Poli Iaşi.

„Multe lucruri nu ar fi de spus, dacă în două meciuri am dat un singur gol, nu puteam spera la mai mult. Eu îmi asum o parte din vină, dar le-am spus că drumul e greu, aici s-a ajuns.

Sunt multe lucruri de spus, dar mai bine să rămână aşa. Suntem toţi de vină. Prea multe nu prea îmi reproşez. De la meciul cu Slobozia s-a rupt ceva.

Nu am nicio veste despre Ispas, chiar îmi pare rău de el.

Fotbalul înseamnă trăiri, onoare, mândrie. Eu le doresc succes celor de la Iaşi. Eu îmi încheiam aventura aici oricum, chiar dacă rămâneam în prima ligă. Pot să controlez mai multe lucruri, dar să dai un singur gol în două meciuri, asta nu ţine de mine”, a declarat Vasile Miriuţă.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Poli Iași

Ultimele articole Toate articolele