VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

VIDEO | Leverkusen - Wolfsburg 2-0. ”Aspirinele” îşi continuă seria fabuloasă

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 10 mar 2024

Bayer Leverkusen a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, în etapa a 25-a din Bundesliga.

Oaspeţii au rămas în zece din minutul 28, când Moritz Jenz a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Gazdele au profitat şi Nathan Tella a deschis scorul în minutul 37 pentru echipa lui Xabi Alonso.

Florian Wirtz a închis tabela în minutul 86, la 2-0, aducând a 21-a victorie stagională pentru Bayer Leverkusen, care este lider cu 67 de puncte, la zece puncte de formaţia de pe locul secund, Bayern Munchen. Wolfsburg este a 13-a, cu 25 de puncte.