Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | Luis Suarez a marcat primul gol pentru Nacional Montevideo

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 6 aug 2022

Atacantul uruguayan Luis Suarez a înscris sâmbătă primul gol după revenirea în Uruguay. Suarez a marcat pentru Nacional Montevideo, în confruntarea cu Rentistas.

Luis Suarez (35 de ani) a înscris al treilea gol al echipei Nacional în victoria obţinută cu CA Rentistas, sâmbătă, în campionatul din Uruguay, scor 3-0 (2-0).

Suarez a intrat pe teren la începutul reprizei secunde şi a marcat în minutul 58.

Golurile meciului au fost reuşite de Jose Luis Rodriguez (min. 2), Ignacio Ramirez (min. 41) şi Luis Suarez (min. 58).

Luis Suarez a revenit să evolueze pentru un club din Uruguay după 16 ani petrecuţi în Europa, la FC Groningen, Ajax Amsterdam, FC Liverpool, FC Barcelona şi Atletico Madrid.