”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Marius Măldărăşanu revine în Giuleşti şi dă lovitura. ”E un meci pe care o să-l ţinem minte toată viaţa!”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 4 mar 2023

Hermannstadt s-a impus surprinzător în deplasare, scor 1-0, în faţa formaţiei Rapid Bucureşti, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii. Giuleştenii au ratat un penalty în prelungiri, prin Dugandzic.

Marius Măldărăşanu este convins că formaţia sa a spart ghinionul de până acum şi a punctat că este un meci pe care-l va ţine minte toată viaţa.

”Am avut noroc, tot ghinionul de până acum s-a întors! Cred că a fost o repriză bună a noastră, curajoasă. Am jucat jocul nostru, rapid, să nu ţinem de minge, pentru că pierdem multe mingi în terenul nostru.

A fost o victorie muncită. Situaţia din clasament nu se modifică, dar sunt puncte şi contează, pentru că se înjumătăţesc. Şi în primul rând a fost o victorie de moral, de încredere. Era un blocaj, a fost şi ghinion. E un meci pe care o să-l ţinem minte toată viaţa! La penalti, ce să spun? Este greu, şi VAR-ul a venit să ajute, dar sunt momente când ajută, sunt momente în care te întrebi dacă cei din camera VAR judecă fazele. Se fac foarte multe greşeli cu VAR!”,