Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti
”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid ”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid
Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul
Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga
Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League

VIDEO | Marius Măldărăşanu, supărat după remiza înregistrată de Hermannstadt cu FCSB. Reacţia antrenorului

Hermannstadt Publicat pe 29 aug 2022

FC Hermannstadt a făcut un meci bun cu FCSB şi a plecat neînvinsă de pe Arena Naţională. Sibienii au făcut 2-2 cu vicecampioana României, dar Marius Măldărăşanu a avut anumite reproşuri pentru modul în care s-a terminat duelul, pentru că era de părere că elevii săi meritau să se impună, să ia cele trei puncte.

Jucătorii Sibiului au declarat la interviuri că rezultatul e unul echitabil, că sunt mulţumiţi cu remiza, dar Marius Măldărăşanu crede că meritau ceva mai mult, să facă surpriza totală pe Arena Naţională şi să mai pună trei puncte în clasamentul din SuperLiga României.

Jocul nostru a fost unul bun, chiar dacă ei au avut posesia, dar ocaziile au lipsit. Asta însemnă că din punct de vedere defensiv am stat foarte bine. Pe final au venit cu mingi aruncate în careu şi aşa au şi marcat. Probabil, aceste puncte pierdute pe final se vor întoarce la un moment dat în favoarea noastră.

Jocul a fost unul bun şi în prima repriză, am avut cursivitate şi situaţii bune. Efortul a fost unul mare şi etapa viitoare va trebui să schimb anumiţi jucători. Una peste alta, sunt mulţumit de joc, dar cred că meritam cele trei puncte” a spus Măldărăşanu, după meciul cu FCSB.

FCSB, doar remiză cu FC Hermannstadt, scor 2-2

FCSB a terminat la egalitate pe teren propriu, duminică, cu formaţia FC Hermannstadt, scor 2-2, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii

Meciul a început cu un protest al jucătorilor, fotbaliştii echipei FC Hermannstadt fiind neplătiţi de câteva luni.

Oaspeţii au deschis scorul pe Arena Naţională, prin Butean, în minutul 21. FCSB a egalat prin Dawa, şut spectaculos din careu, în minutul 34. Sibienii au preluat conducerea prin golul lui Paraschiv, care a înscris cu o lovitură de cap. Edjouma a egalat în minutul 90+1

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Tamm, Boboc – Dulca (Oct. Popescu 46’), Oaidă (Edjouma 46’) - Raţă (Cordea 46’), Olaru, Muşi (Radaslavescu 66’) - B. Rusu (Miculescu 46’). Antrenor: Nicolae Dică
  • FC HERMANNSTADT: Muţiu - Butean, Antoche, I. Stoica, Opruţ - S. Mino (Răuţă 86’) , Biceanu - P. Petrescu (Balaure 68’), Baba Alhassan (Năstăsie 68’), Oroian (C. Popescu 86’) - G. Paraschiv (Buhăcianu 72’). Antrenor: Marius Măldărăşanu