VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO ǀ Marius Şumudică, show după primul succes de la revenirea în Turcia

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 22 sep 2023

Atacantul român Denis Drăguş a marcat un gol în victoria obţinută vineri de Gaziantep FK, echipa lui Marius Şumudică, în meciul de pe teren propriu cu Istanbulspor, scor 2-0.

Denis Drăguş a deschis scorul în minutul 74, din pasa lui Lazar Markovic – jucător intrat în minutul 73. În minutul 90+4 acelaşi Markovic a pasat pentru Albian Ajeti şi acesta a stabilit rezultatul final, 2-0.

Marius Şumudică a bifat primul succes de la revenirea în Turcia şi a făcut show imediat după fluierul final, fiind aclamat de fani.

La Gaziantep au fost titulari portarul Florin Niţă, fundaşul Junior Morais, mijlocaşul Alexandru Maxim şi atacantul Denis Drăguş. Maxim a fost schimbat în minutul 72, iar Drăguş a ieşit de pe teren în minutul 87.

Gaziantep se află la prima victorie stagională şi ocupă locul 18, cu 3 puncte. Istanbulspor are două puncte şi este pe poziţia a 19-a.