Evan Ndicka a fost externat Evan Ndicka a fost externat
LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League continuă la Prima Sport! Două retururi de foc în sferturile Champions League LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League continuă la Prima Sport! Două retururi de foc în sferturile Champions League
Nadal, în direct pe Prima Sport 3, de la ora 17:00! ”Sunt realist. Va fi pentru ultima oară.” Nadal, în direct pe Prima Sport 3, de la ora 17:00! ”Sunt realist. Va fi pentru ultima oară.”
Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri

VIDEO | Meci mare făcut de Cătălin Cîrjan în tricoul lui Arsenal U21: gol şi penalty "Panenka" pentru românul de 17 ani

Stranieri Publicat pe 11 nov 2020

Cătălin Cîrjan (17 ani) este unul dintre cei mai promiţători jucători români din noua generaţie, iar mijlocaşul începe să-şi arate calităţile în tricoul lui Arsenal.

Ajuns la "tunari" în 2019, Cîrjan a făcut pasul spre echipa secundă în vara lui 2020, când a şi semnat primul contract de profesionist, iar aseară a fost unul din protagoniştii echipei U21 în meciul din  EFL Trophy cu FC Gillingham, câştigat de londonezi după executarea loviturilor de departajare.

Cîrjan a înscris singurul gol al lui Arsenal în timpul regulamentar, iar ulterior a transformat penalty-ul decisiv cu o execuţie spectaculoasă: "Panenka".

Gillingham - Arsenal U21 s-a terminat 1-1 după 90 de minute, iar turnarii s-au impus cu 4-2 după executarea penalty-urilor.

Din primul 11 al lui Arsenal au făcut parte şi jucători de la prima echipă precum fundaşii Callum Chambers şi William Saliba.