VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO ǀ Mesajul lui Andrea Mandorlini după partida cu Rapid: ”Îmi pare foarte rău!”

CFR Cluj Publicat pe 6 dec 2023

Rapid şi CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 0-0. Pe stadionul Giuleşti, CFR Cluj a fost salvată în prima repriză de intervenţiile portarului Sava, care a scos în minutul 24 la dubla ocazie Borja Valle şi apoi Papeau. Oaspeţii au replicat prin şutul pe lângă poartă al lui Matei Ilie, iar giuleştenii au mai trecut pe lângă gol în minutul 70, când Răzvan Sava a scos incredibil şutul lui Funsho.

S-a încheiat fără gol în Giuleşti, scor alb care a avantajat echipa oaspete, CFR Cluj, calificată astfel în sferturile Cupei, de pe locul secund în grupa B, unde a adunat 5 puncte. Rapid s-a clasat pe locul al treilea, cu 5 puncte.

După meci, Mandorlini a oferit mai multe declaraţii. Antrenorul a recunoscăt că presiunea a crezut şi este conştient de acest lucru.

”Îmi pare foarte rău, în special deoarece aceste ştiri au avut un impact mare în ţara mea natală, Italia, unde mi-ar plăcea să revin într-o zi. Din păcate, este mereu aceeaşi poveste: presa din Bucureşti încearcă să destabilizeze echipele din afara Capitalei.

Suntem pe locul doi şi am fost în vârf multă vreme. Ştiu bine că presiunea a crescut, dar sunt controverse politice, plantate artistic. Poate le e frică de noi. Până la urmă, n-au mai câştigat de multă vreme.

Vă dau un exemplu: câteva etape l-am lăsat pe Deac, unul dintre veteranii echipei, pe bancă. Imediat, televiziunile l-au sunat pe tatăl lui pentru a-mi pune la îndoială alegerile.

S-a creat un caz care nu a existat, iar jucătorul şi-a cerut scuze pentru vorbele tatălui său. Problema e că, după fiecare eşec, vor să te trimită acasă.

Dacă n-ar fi fost play-off şi eram pe locul opt, puteam să înţeleg. Dar e clar că nu îi interesează decât scandalul, mult mai mult decât se întâmplă în Italia”, a declarat italianul.