Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

VIDEO | MILAN CÂŞTIGĂ LA GENOA, ÎNTR-UN MECI CU 4 ELIMINAŢI ŞI CU UN SCANDAL TERIBIL

Video Publicat pe 6 oct 2019

Genoa, echipă la care evoluează portarul român Ionuţ Radu, a fost învinsă de AC Milan (1-2) pe teren propriu, în etapa a 7-a din Serie A. În direct pe LOOK SPORT, Genoa a deschis scorul prin Schone, în minutul 41. Totul părea că decurge în favoarea gazdelor, mai ales că AC Milan venea după o perioadă absolut mizerabilă, cu trei înfrângeri consecutive în Serie A.

Numai că Saponara şi-a lăsat echipa în 10, în prelungirile primei reprize, iar milanezii nu s-au lăsat invitaţi şi au ieşit la atac în repriza secundă. Hernandez a egalat în minutul 51, pentru ca raportul de forţe din teren să se modifice brutal, după ce arbitrul partidei a mai eliminat un jucător de la gazde, pe Biraschi, pentru un henţ în minutul 57, la care a fost dictat şi penalty. Kessie a transformat şi a adus victoria Milanului, însă oaspeţii au plătit un preţ greu pentru acest succes.

Mai întâi, Calabria a văzut al doilea galben, după ce şi-a oprit neregulamentar un adversar ţinându-l de tricou (minutul 79), iar apoi Castillejo a văzut şi el cartonaşul roşu în prelungiri, iar Milan a terminat la fel ca Genoa, cu doi oameni mai puţin pe teren.

După acest rezultat, Milan e pe 11, cu 9 puncte, iar Genoa se scufundă şi e pe locul 19, penultimul, cu numai 5 puncte.