Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc” Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc”
Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”
Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil” Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil”
Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins
Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar

VIDEO | Mutu stă cu gândul la duelul cu Hagi: "Abia aşteptăm Farul pe Giuleşti. E un meci de care pe care!"

Rapid Publicat pe 18 oct 2022

Finalul meciului câştigat lejer pe Giuleşti, 4-1 cu Dumbrăviţa în prima etapă a grupelor Cupei României 2022/2023, l-a prins pe Adrian Mutu cu gândul la derby-ul cu Farul (vineri, ora 20:30, live pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro).
Antrenorul giuleştenilor consideră mai mult decât normal succesul la trei goluri diferenţă contra divizionarei secunde din Timiş şi mută atenţia spre partida de vineri, când în Giuleşti va veni liderul Farul:

"Am început bine zece minute, apoi ne gândeam mai mult la meciul cu Farul. Dar e bine că ne-am revenit, am egalat. Am ratat multe ocazii incredibile în prima repriză, bineînţeles că în repriza a doua am rezolvat meciul. Cred că diferenţa e normală. Mă bucur că am câştigat şi trebuie să pregătim meciul cu Farul. Am văzut echipa Farului, Gică a folosit o echipă de tineri, mulţi titulari au rămas acasă. E problema lor. Rezultatul e surprinzător, se putea întâmpla şi la noi dacă nu tratam meciul cu seriozitate maximă. Cupa e unul dintre obiectivele noastre şi sper să mergem cât mai sus.

Abia aşteptăm să vină Farul pe Giuleşti. E un meci de care pe care şi abia aşteptăm să-l jucăm. Noi (n. red - întrebat cine e favorit). E derby-ul echipelor de pe primele locuri, CFR vine tare din spate. Campionatul e dificil, dar avem un meci important cu Farul pe Giuleşti şi sperăm să-l câştigăm. Trebuie să rămânem concentraţi pe meciul pe care-l avem vineri, apoi vom vedea ce se întâmplă şi cu CFR Cluj", a punctat Mutu, la flash-interviul de după debutul perfect în grupele Cupei.