Sătul de eşecurile de la Rapid, Dan Şucu a făcut anunţul surprinzător

E gata! Gigi Becali l-a anunţat pe înlocuitorul lui Florinel Coman. Fotbalistul menţionat de patronul FCSB

Regulile FIFA privind transferurile ar putea încălca reglementările UE

Carlo Ancelotti nu s-a ferit de cuvinte după egalul cu Bayern Munchen din semifinalele Champions League: ”Intensitatea lipsea!”

Thomas Tuchel arată cu degetul către vinovatul de la Bayern pentru ambele goluri marcate de Vinicius: ”A făcut încă o greşeală!”

VIDEO | Borussia Dortmund - PSG, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro. Nemţii pot produce marea surpriză

VIDEO | Oaidă l-ar fi înjurat pe Vukusic, din cauza unei pase, în ultimele minute ale meciului cu FC Botoşani

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 1 mar 2021

Formaţia FCSB a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a XXV-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Tănase ’55 şi Olaru ’66.

În minutul 86, deşi cei de la FCSB conduceau cu 2-0, Răzvan Oaidă a avut o reacţie dură la adresa unui coechipier, cel mai probabil Ante Vukusic, care era fix lângă faza cu pricina.

Mijlocaşul de 22 de ani a încercat o pătrundere în viteză, dar în loc să paseze a luat faza pe cont propriu, iar totul s-a terminat cu un aut pentru moldoveni, Vukusic a fost deranjat de lipsa de altruism a colegului său.

”Taci, mă! Ce p... mea vrei?”, ar fi răbufnit Oaidă.