Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Oţelul - FCU Craiova 1-0. Moldovenii mai speră la play-off

Superliga Publicat pe 9 feb 2024

Oţelul Galaţi s-a impus pe teren propriu, scor 1-0, cu FCU Craiova, în primul meci al etapei a 25-a din Superliga.

Unicul gol al meciului de la Galaţi a fost înscris în minutul 64, atunci când Maciel a centrat de pe dreapta pentru Bodişteanu, care a înscris din careu. După cinci minute, acelaşi Maciel a depăşit un adversar printr-un artificiu tehnic şi a trimis din nou în careu, de unde Bodişteanu a reluat peste poartă.

Meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, echipa lui Dorinel Munteanu ocupând locul 9, cu 31 de puncte. FCU Craiova este pe locul 11, cu 30 de puncte.

VIDEO | Oţelul - FCU Craiova 1-0 (Bodişteanu 64), în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Oţelul: R. Stoian - Zhelev, Cisse, Lovric, Miguel Silva - Lameira - Cisotti (cpt.), Teles - Maciel, Al. Pop, Bodişteanu
  • FCU Craiova: Gurău - Negru, Lekiatas, Lacroix, Padula - V. Achim (cpt.), Dr. Albu - Baeten, Bauza, Chiţu - Blănuţă

Minutul 90+6: Final de meci! Oţelul se impune cu 1-0.

Minutul 64: GOL Oţelul! Maciel scapă din marcajul lui Padula şi centrează în careu, de unde Bodişteanu reia din prima.

Minutul 52: Zhelev reia din prima din careu, iar Gurău scoate de sub transversală.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 45+1: Lacroix nu a ajuns din câţiva metri la o minge deviată pe spate, după un corner.

---------------------------------------

Oţelul vine după înfrângerea din etapa trecută, scor 2-1, în faţa lui Rapid şi se află pe locul 12 în clasament. Echipa antrenată de Dorinel Munteanu nu a obţinut nicio victorie în acest început de an.

De cealaltă parte, FCU Craiova e pe poziţia a 10-a în Superliga şi a obţinut prima victorie din acest an în etapa trecută. Oltenii vin după ce s-au impus cu 2-1 în faţa lui Dinamo.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria gălăţenilor cu scorul de 2-0.