VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători
Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Masură drastică în play-off-ul ligii secunde! Salariile jucătorilor şi staff-ului au fost diminuate cu 25% Masură drastică în play-off-ul ligii secunde! Salariile jucătorilor şi staff-ului au fost diminuate cu 25%
”Este ultima speranţă pentru a-l avea apt”. Eforturi uriaşe pentru ca Andrei Burcă să joace la EURO ”Este ultima speranţă pentru a-l avea apt”. Eforturi uriaşe pentru ca Andrei Burcă să joace la EURO

VIDEO | Parma - Sassuolo 1-3. Chiricheş a fost integralist la oaspeţi

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 16 mai 2021

Sassuolo a câştigat meciul din deplasare cu Parma, scor 3-1, în etapa a 37-a din Serie A, transmis pe looksport.ro. Vlad Chiricheş a fost integralist pentru Sassuolo, iar Dennis Man şi Valentin Mihăilă n-au făcut parte din lotul Parmei, echipă deja retrogradată în Serie B.

Scorul la pauză a fost 1-1. Locatelli a deschis scorul în minutul 25 pentru oaspeţi, din penalty. Parma a egalat în minutul 32, prin veteranul Bruno Alves.

În repriza a doua, Parma şi-a creat mai multe ocazii de gol, dar Sassuolo a fost echipa mai incisivă. Defrel (62’) şi Boga (69’) au înscris pentru Sassuolo, care are patru victorii consecutive în deplasare.

Sassuolo şi-a consolidat locul 8 în Serie A şi are şanse mici la locul 7, ocupat de AS Roma, poziţie care asigură calificarea în Europa Conference League.

Parma are 8 eşecuri consecutive în Serie A. Dennis Man şi Valentin Mihăilă ratează finalul sezonului, din cauza unor accidentări.

Sursa foto: profimediaimages.ro