VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV

VIDEO | Persistă problemele financiare la Hermannstadt. Reacţia lui Măldărăşanu. ”Au tot fost fost promisiuni”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2022

FC Hermannstadt a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, luni seară, pe teren propriu, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a treia din Superligă.

Pentru FC Hermannstadt a marcat Paraschiv, în minutul 53, iar pentru FC Botoşani a punctat Florescu, în minutul 72, din penalty.

Antrenorul sibienilor, Marius Măldărăşanu a declarat că este un rezultat bun, dar a punctat faptul că la echipă persistă problemele financiare.

”Când conduci cu 1-0 şi faci o a doua repriză bună, speri la mai mult. Am început rău prima repriză, au jucători cu calitate de la mijloc în sus, a fost nevoie de efort din partea noastră, am echilibrat, am pus presiune. A doua repriză am început bine, acţiuni bune, am avut progresie bună, apoi a venit acea greşeală, a fost penalty, s-a văzut de pe bancă.

Am câştigat un punct cu o echipă bună, trebuie să fim realişti, chiar dacă sunt dezamăgit. Avem 5 puncte, puteam mai mult, însă e mult de muncă, mai avem de lucrat la încredere. Am spus mereu, e primul an în Superligă, încercăm să ne menţinem, e cel mai greu an. Considerăm că avem o echipă bună, nu vreau să folosesc cuvintele salvare de la retrogradare.

Sunt probleme în continuare şi au tot fost fost promisiuni, nu cred că e bine să vorbesc eu. Băieţii au fost înţelegători, dar nu ne este uşor, nouă, staff-ului, să gestionăm această situaţie”
, a explict Măldărăşanu, la finele partidei.