VIDEO | Spectacol în partidele jucate marţi în play-off-ul UCL! Goluri multe în Rangers - PSV, victorii pentru Glimt şi Copenhaga. Programul meciurilor de miercuri VIDEO | Spectacol în partidele jucate marţi în play-off-ul UCL! Goluri multe în Rangers - PSV, victorii pentru Glimt şi Copenhaga. Programul meciurilor de miercuri
Pierdere pentru Inter. Mkhitaryan, out două săptămâni! Pierdere pentru Inter. Mkhitaryan, out două săptămâni!
"Trebuie să se controleze!". Van Dijk, sfat pentru un coechipier de la Liverpool "Trebuie să se controleze!". Van Dijk, sfat pentru un coechipier de la Liverpool
Sorana Cîrstea a învins-o pe Belinda Bencic în primul tur, la Cincinnati
U. Cluj a transferat un fundaş polonez! Ardelenii au anunţat aducerea lui Krystian Nowak
Idrissa Gueye a ajuns la un acord cu Everton

VIDEO | Persistă problemele financiare la Hermannstadt. Reacţia lui Măldărăşanu. ”Au tot fost fost promisiuni”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2022

FC Hermannstadt a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, luni seară, pe teren propriu, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a treia din Superligă.

Pentru FC Hermannstadt a marcat Paraschiv, în minutul 53, iar pentru FC Botoşani a punctat Florescu, în minutul 72, din penalty.

Antrenorul sibienilor, Marius Măldărăşanu a declarat că este un rezultat bun, dar a punctat faptul că la echipă persistă problemele financiare.

”Când conduci cu 1-0 şi faci o a doua repriză bună, speri la mai mult. Am început rău prima repriză, au jucători cu calitate de la mijloc în sus, a fost nevoie de efort din partea noastră, am echilibrat, am pus presiune. A doua repriză am început bine, acţiuni bune, am avut progresie bună, apoi a venit acea greşeală, a fost penalty, s-a văzut de pe bancă.

Am câştigat un punct cu o echipă bună, trebuie să fim realişti, chiar dacă sunt dezamăgit. Avem 5 puncte, puteam mai mult, însă e mult de muncă, mai avem de lucrat la încredere. Am spus mereu, e primul an în Superligă, încercăm să ne menţinem, e cel mai greu an. Considerăm că avem o echipă bună, nu vreau să folosesc cuvintele salvare de la retrogradare.

Sunt probleme în continuare şi au tot fost fost promisiuni, nu cred că e bine să vorbesc eu. Băieţii au fost înţelegători, dar nu ne este uşor, nouă, staff-ului, să gestionăm această situaţie”
, a explict Măldărăşanu, la finele partidei.