VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Progresul Spartac - CSA Steaua 0-3. ”Militarii” revin pe primul loc în Liga 2

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 17 oct 2022

CSA Steaua a revenit pe primul loc în Liga 2, după ce a învins pe terenul celor de la Progresul Spartac, cu scorul de 3-0.

VIDEO | Progresul Spartac - CSA Steaua 0-3 (Chipirliu 9, 90+1-penalty, Chunchukov 32). Echipele de start:

• Progresul: Ciontoş – Leafu, Ed. Radu, Sil. Matei, Parfeon, Boiangiu, Andr. Grigore, Eug. Lixandru (cpt.), Florică, Al. Diţu, Visic
  • CSA Steaua: Dincă – St. Drăghici, Gugu, Al. Sabău, Ad. Ilie – Măd. Mihăescu, Enceanu, Bodişteanu – Ad. Popa (cpt.), Chipirliu, Chunchukov

Minutul 90+3: Fluier final! CSA Steaua se impune cu 3-0.

Minutul 90+1: GOL CSA Steaua!

Minutul 60: Enceanu este foarte bine lansat şi trafe cu efect, dar nimereşte bara.

Minutul 45: Pauză la Clinceni! CSA Steaua conduce Progresul Spartac cu 2-0.

Minutul 32: GOL CSA Steaua! Adi Popa trimite o centrare excelentă, bulgarul Chunchukov este foarte bine plasate şi marchează pentru 2-0 cu o lovitură de cap.

Minutul 28: Dincă salvează spectaculos la lovitura de cap expediată de Visic.

Minutul 9: GOL CSA Steaua! Deşi Progresul a fost mai periculoasă în start, adversarii au marcat prin Chipirliu, care a punctat cu o execuţie de atacant veritabil.