Ce a spus Bogdan Lobonţ despre o posibilă colaborare cu Mircea Lucescu Ce a spus Bogdan Lobonţ despre o posibilă colaborare cu Mircea Lucescu
Verona - Fiorentina 2-1. Pas uriaş în lupta pentru salvarea de la retrogradare făcut de gazde Verona - Fiorentina 2-1. Pas uriaş în lupta pentru salvarea de la retrogradare făcut de gazde
Motivul pentru care Alexandru Mitriţă nu este convocat la naţională: „Trebuie să facă şi asta” Motivul pentru care Alexandru Mitriţă nu este convocat la naţională: „Trebuie să facă şi asta”
Valentin Ţicu, afectat vizibil după reacţia fanilor Petrolului. „Etapa trecută am fost scuipat de suporteri” Valentin Ţicu, afectat vizibil după reacţia fanilor Petrolului. „Etapa trecută am fost scuipat de suporteri”
Actorul Will Ferrell a devenit acţionar minoritar la un club englez de tradiţie Actorul Will Ferrell a devenit acţionar minoritar la un club englez de tradiţie
Românii fac spectacol în Italia! Dennis Man a pasat la golul lui Valentin Mihăilă Românii fac spectacol în Italia! Dennis Man a pasat la golul lui Valentin Mihăilă

VIDEO Rangers, victorie la limită în prima etapă din Scoţia. Ianis Hagi, moment de sclipire la unicul gol

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2020

Glasgow Rangers a început cu dreptul noul sezon din Scoţia, după victoria din deplasare, de la Aberden, cu scorul de 1-0.

Ianis Hagi a fost titular şi a bifat 76 de minute. Internaţionalul român a fost decisiv la golul marcat de Kent, în minutul 21. Mijlocaşul a lăsat mingea inteligent să treacă la mijlocul terenului, iar formaţia sa a plecat pe contraatacul, care a fost suficient pentru victorie.

Astfel, Rangers este pe primul loc, fiind singurul meci încheiat din prima etapă. Campionatul Scoţiei are 12 echipe din acest sezon, în loc de 10, federaţia a stabilit ca din cauza pandemiei să nu retrogradeze nimeni, iar primele două echipe din eşalonul secund să promoveze.