Ar putea fi lovitura verii în fotbalul românesc! Alex Cicâldău e dorit înapoi în Superliga Ar putea fi lovitura verii în fotbalul românesc! Alex Cicâldău e dorit înapoi în Superliga
VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start
Barcelona, decizie finală cu privire la rămânerea lui Xavi pe banca tehnică Barcelona, decizie finală cu privire la rămânerea lui Xavi pe banca tehnică
Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya
Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul
FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare

VIDEO | Real Madrid, eliminată din Cupa Spaniei! Athletic Bilbao s-a impus cu 1-0, cu gol în minutul 89

Real Madrid Publicat pe 4 feb 2022

Real Madrid a fost eliminată, joi seară, de echipa Athletic Bilbao, în deplasare, scor 1-0, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei. Golul a fost marcat de Berenguer, în minutul 89.

Avem probleme pentru că vrem să câştigăm toate competiţiile în care suntem implicaţi. Am câştigat Supercupa, suntem într-o situaţie bună în alte două competiţii şi nu cred că această înfrângere va avea consecinţe adverse. Consecinţa este că această înfrângere ne poate face mai puternici”, a declarat tehnicianul formaţiei madrilene, Carlo Ancelotti.

Înainte de meci, autocarul echipei Real Madrid a fost ţinta mai multor obiecte aruncate de fani ai Athletic Bilbao.

În semifinale mai sunt calificate, în afară de Athletic Bilbao, echipele Rayo Vallecano, Valencia şi Betis. Tragerea la sorţi are loc vineri.

Betis, succes la scor cu Real Sociedad

Betis Sevilla s-a calificat, joi, în semifinalele Cupei Spaniei, trecând în sferturile de finală de echipa Real Sociedad, în deplasare, scor 4-0.

Golurile au fost marcate de Juanmi ’12, ’57, Willian Jose ’83 (penalti) şi Ruibal ’87.