Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo

VIDEO | Real Madrid şi Atletico Madrid, victorii în LaLiga! Benzema, decisiv pe final

La Liga Publicat pe 27 feb 2022

Real Madrid şi Atletico Madrid au obţinut victorii în partidele disputate, sâmbătă, în etapa a 26-a a campionatului Spaniei.

Real Madrid a învins cu 1-0 în deplasare Rayo Vallecano, golul fiind înscris de Benzema ’83, iar Atletico s-a impus acasă în faţa echipei Celta Vigo, scor 2-0. A înscris Lodi, în minutele 36 şi 60.

Tot în LaLiga, Real Mallorca a pierdut cu Valencia, scor 0-1. A marcat: Gabriel ‘4. În minutul 90+2, de la oaspeţi a fost eliminat Moriba. De asemenea, Getafe a remizat cu Alaves, scor 2-2 (Unal ’55, ’72 / Joselu ‘45+2, Mendez ’56). În minutul 32, de la Getafe a fost eliminat Cuenca.

Partidele Villarreal – Espanol, FC Sevilla – Betis, Real Sociedad – Osasuna şi FC Barcelona – Athletic Bilbao sunt programate duminică, iar confruntarea Granada – Cadiz se va disputa luni.