E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

VIDEO ǀ Şahtior Soligorsk - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1. Misiune complicată pentru campioana României

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 4 aug 2022

Campioana României, CFR Cluj, a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, joi, în Turcia, în compania echipei belaruse Şahtior Soligorsk, în prima manşă a turului trei preliminar din Conference League.

Au evoluat următoarele echipe:

Şahtior Soligorsk: Plotnikov – Simunovic, Satara, Filipenko , Antic – Divanovic (Ahmedi '73), Krymi, Korzun – Vitor Feijao, Placca, Ivanovic (Iuzepciuk '79). Antrenor: Serghei Tashuev

CFR Cluj: Scuffet – Graovac (Braun '76), Yuri, Burcă, Camora – Cvek, Boateng (Hoban '85), Păun (Jefte '70) – Deac, Debeljuh, Roger (Petrila '85). Antrenor: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Satara '45+1, Korzun '48, Iuzepciuk '89 / Deac '80

Arbitri: Ioannis Papadopoulos - Konstantinos Nikolaidis, Vasileios Nikolakakis - Athanasios Tzilos.

Meciul retur va avea loc săptămâna viitoare, în Gruia.

VIDEO ǀ Şahtior Soligorsk - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi pe PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Şahtior: 49. Plotnikov – 24. Simunovic, 15. Satara, 21. Filipenko (C), 5. Antic – 20. Divanovic, 8. Krymi, 18. Korzun – 96. Vitor Feijao, 11. Placca, 7. Ivanovic
  • CFR: 1. Scuffet – 6. Graovac, 44. Yuri, 3. Burcă, 45. Camora (C) – 40. Cvek, 21. Boateng, 7. Păun – 10. Deac, 22. Debeljuh, 8. Roger

Minutul 90+3: Final de partidă! Se termină 0-0. Totul se va decide joia viitoare în Gruia.

Minutul 62: Şahtior e din nou periculoasă. Placca trimite din 4 metri pe lângă poartă o centrare pe jos venită din banda dreaptă.

Minutul 45+2: Pauză la meciul din Turcia! Scorul este 0-0.

Minutul 19: Prima ocazie ratată de CFR. Campioana a fost foarte aproape de deschiderea scorului. Deac a centrat din lovitură liberă, iar Yuri a trimis cu capul în bară, portarul advers fiind învins.

Minutul 16: Ocazie mare pentru Şahtior. După o centrare din corner, Satara trimite cu capul, execuţia sa zguduie bara transversală.

Minutul 7: Bieloruşii încep mai bine partida. Placca trece elegant de Yuri şi trage în portarul Scuffet din câţiva metri.

Minutul 1: A început partida din Turcia! Se joacă fără spectatori.

--------------------------------------

"Retrogradată" în a treia competiţie europeană după înfrângerea cu Pyunik Erevan, trupa lui Dan Petrescu nici nu concepe să nu ajungă până în faza grupelor, iar următoarea adversară este campioana din Belarus. Dacă trece de Şahtior, CFR va întâlni în play-off-ul Conference League învinsa dintre NK Maribor (Slovenia) şi HJK Helsinki (Finlanda).

Partida de astăzi se joacă în Turcia, pe arena Yeni Sakarya Atatürk, din Sakarya.