VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte
VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă” VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă”
”M-au angajat pentru a prinde play-off-ul şi s-au pricopsit cu o promovare”. Adrian Mihalcea a reuşit un miracol la Slobozia ”M-au angajat pentru a prinde play-off-ul şi s-au pricopsit cu o promovare”. Adrian Mihalcea a reuşit un miracol la Slobozia
”Mergem mai departe cu aceeaşi energie”. Mandat cu foarte multe probleme pentru Lobonţ la Rapid ”Mergem mai departe cu aceeaşi energie”. Mandat cu foarte multe probleme pentru Lobonţ la Rapid
"Se vorbeşte mai mult despre Rapid, despre CFR! Să nu uitaţi". Oficialul Farului a intrat în direct şi s-a dezlănţuit | VIDEO EXCLUSIV "Se vorbeşte mai mult despre Rapid, despre CFR! Să nu uitaţi". Oficialul Farului a intrat în direct şi s-a dezlănţuit | VIDEO EXCLUSIV
Un adolescent francez, arestat cu privire la un plan de atentat la La Défense în timpul Jocurilor Olimpice Un adolescent francez, arestat cu privire la un plan de atentat la La Défense în timpul Jocurilor Olimpice

VIDEO ǀ Sampdoria – Napoli, 0-2! Lidera din Serie A e pregătită pentru meciul de foc cu Juventus

Serie A Publicat de Emanoil Ursache pe 8 ian 2023

Sampdoria – Napoli, meci contând pentru etapa a 17-a din Serie A, transmis în direct de Prima Sport 1, s-a terminat cu victoria oaspeţilor, cu scorul de 0-2.

Pentru lidera din campionatul Italiei a deschis scorul Osimhem, în minutul 19, din pasa lui Rui.

Elmas, de la punctul cu var, le-a adus liniştea napoletanilor cu o execuţie imparabilă sub bara transversală, în minutul 82.

Politano ratase un penalty în minutul 6 al duelului. Sampdoria a avut o misiune aproape imposibilă din minutul 39, când Rincon a văzut cartonaşul roşu direct pentru un fault.

Cu acest succes, Napoli acumulează 44 de puncte şi priveşte cu mai multă linişte meciul de foc din etapa următoare de pe teren propriu contra lui Juventus. ”Bătrâna Doamnă” are 8 succese consecutive fără gol primit în Serie A.

Sampdoria rămâne cu 9 puncte pe locul 18 retrogradabil şi poate ajunge chiar pe 19 dacă Verona (locul 19, 7 puncte) este învinsă de Cremonese (locul 20, ultimul, 6 puncte) pe teren propriu, luni, de la ora 19:30, în direct tot la Prima Sport 1.

Învinşii din meciul cu Napoli se vor deplasa în runda viitoare pe terenul lui Empoli, echipa la care este împrumutat Răzvan Marin, autor al unui gol superb în remiza obţinută de echipa sa acasă la Lazio, 2-2.