LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. S-a marcat al doilea gol al finalei UEL LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. S-a marcat al doilea gol al finalei UEL
Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu
Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica
Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi
Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi
FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii

VIDEO ǀ Sefer, gol de generic în poarta celor de la Botoşani

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 2 apr 2022

Rapid Bucureşti – FC Botoşani se joacă de la ora 20:30, în direct la Look Sport+. Golurile, ratările, potenţialele decizii controversate de arbitraj sau alte faze importante ale jocului vor fi redate în regim live video de către site-ul www.looksport.ro. De asemenea, partida din etapa a 3-a a play-out-ului va fi transmisă de către platforma PrimaPlay.ro.

Giuleşteni iau deschis scorul prin Vojtus în mintul 10, iar Antonio Sefer a majorat diferenţa cu o execuţie fabuloasă şi a bifat primul gol în Casa Liga 1, chiar la partida cu numărul 100.

Mijlocaşul de 21 de ani a executat imparabil o lovitură liberă de la 35 de metri, ce s-a dus direct în vinclu, portarul celor de la Botoşani fiind fără replică. De bucurie, Sefer şi-a dat tricoul jos şi a văzut cartonaşul galben.