VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”

VIDEO ǀ Set la 2 pentru Tottenham cu Leicester! Son a reuşit un hat-trick fabulos

Premier League Publicat de Emanoil Ursache pe 17 sep 2022

Tottenham s-a impus la scor de tenis, 6-2, în direct la Prima Sport 1, pe teren propriu, împotriva lui Leicester, într-o partidă contând pentru etapa a 8-a din Premier League.

Meciul începuse bine pentru oaspeţi, care deschiseseră scorul din penalty-ul transformat de Tielemans în minutul 6, după ce Lloris reuşise să pareze, însă execuţia a fost repetată din cauza faptului că portarul francez nu a stat pe linia porţii.

În minutul 8, Kane a adus egalarea pentru londonezi printr-o lovitură de cap.

Fundaşul central Dier a modificat scorul la 2-1 pentru Spurs, tot printr-o lovitură de cap, în minutul 21.

Maddison, în minutul 41, a egalat pentru Leicester şi a stabilit rezultatul primei reprize: 2-2.

În a doua parte a jocului, oaspeţii au fost de nerecunoscut. În minutul 47, Betancur a profitat de o mare eroare în defensiva adversă şi a readus-o pe Spurs în avantaj, marcând pentru 3-2.

Sud-coreeanul Heung-Min Son avea să devină coşmarul lui Leicester. Intrat de pe bancă în minutul 59, în locul lui Richarlison, Son a reuşit un hat-trick de senzaţie.

În minutul 73, a marcat un gol superb din pasa lui Betancur.

În minutul 84, Son a reuşit un alt eurogol, de data acesta din assistul lui Kane.

Tripla a fost bifată la două minute după dublă, când sud-coreeanul a înscris singur cu portarul Ward.

În urma acestui rezultat, Tottenham urcă cel puţin provizoriu pe 2 în Premier League, cu 17 puncte. Rivala Arsenal are 15 puncte şi poate deveni lideră dacă învinge mâine, în deplasare, la Brentford. Manchester City, care a câştigat sâmbătă, pe terenul lui Wolves, la scor de neprezentare, are acelaşi punctaj ca Spurs.

Liecester rămâne cu un singur punct după 7 etape, pe ultimul loc din campionatul Angliei.