VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei
Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni
Swiatek a salvat trei mingi de meci şi a câştigat primul titlu la Madrid Open. Finală stelară cu Sabalenka Swiatek a salvat trei mingi de meci şi a câştigat primul titlu la Madrid Open. Finală stelară cu Sabalenka

VIDEO | Simularea anului în Liga 1? Gabriel De Moura a încercat să obţină eliminarea unui adversar, la o fază penibilă

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 30 apr 2021

Gabriel de Moura a fost protagonistul unei faze hilare în prima repriză a meciului Gaz Metan Mediaş - FC Argeş, în direct pe Look Sport. Fundaşul brazilian al gazdelor a încercat să obţină eliminarea unui adversar, la o fază petrecută spre marginea terenului, în minutul 36. Pe reluare s-a putut observa că jucătorul de la FC Argeş a încercat să ia mingea, iar De Moura nu a fost atins, deşi se tăvălea şi se văita la marginea terenului.

La această fază, inclusiv antrenorul secund de la Gaz Metan Mediaş, Eusebiu Tudor, a cerut eliminarea lui Meza Colli.

Arbitrul Adrian Cojocaru a luat decizia corectă şi a lăsat faza să continue.

La pauză, Gaz Metan Mediaş o conduce pe FC Argeş cu 1-0, după reuşita superbă a lui Ronaldo Deaconu, din minutul 23.