Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

VIDEO | Situaţie fără precedent în fotbalul românesc! Gabriel de Moura a venit în lacrimi la declaraţii: „Suntem neplătiţi de 5 luni! Avem familii, sper să ne salveze cineva”

Gaz Metan Mediaș Publicat de Răzvan Cîrceag pe 12 feb 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

CFR Cluj a reuşit să obţină victoria în prelungiri, în deplasarea de la Gaz Metan Mediaş, scor 2-1. Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport+ şi platforma online PrimaPlay.ro.

La finalul jocului, Gabriel de Moura a fost protagonistul unui moment emoţionant şi absolut revoltător în acelaşi timp. Fotbalistul lui Gaz Metan a venit cu lacrimi în ochi din cauza problemelor financiare de la club: fotbaliştii sunt neplătiţi de 5 luni. 

„Vă mulţumesc pentru felicitări, da, am ajus la 100 de meciuri. Acesta e fotbalul şi, având în vedere situaţia prin care trecem, e dificil să mai ai cuvinte, să mai spui ceva acum. 

Vreau doar să spun că sunt mândru de toţi, avem caracter în toată acestă situaţie. Ce pot să spun mai mult? Nu mai am cuvinte. 

Poate fi vina mea (n.r.: la golul lui Petrila), dar am întors rezultatul, am mai avut şanse să înscriem, acesta e fotbalul. Am luat gol în ultimul minut, ce putem să facem? E multă presiune de 5 luni (n.r.: nu s-au mai primit salariile de 5 luni), nu e uşor, avem familii, dar eu sunt mândru de ce am făcut până acum.

Nu ştiu de ce mai stau, încerc să ajut echipa, dar în zilele următoare chiar nu ştim ce vom face, ce va fi la club, pur şi simplu nu ştim. Sper ca cineva să ne salveze, ştiu că e dificil, dar nu ştim ce facem mine”, a declarat Moura. 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri