Box | Saul "Canelo" Alvarez şi-a păstrat titlul unificat la categoria supermijlocie Box | Saul "Canelo" Alvarez şi-a păstrat titlul unificat la categoria supermijlocie
Lionel Messi intră în istoria MLS după ce a oferit cinci pase decisive şi un gol în meciul cu New York Red Bulls Lionel Messi intră în istoria MLS după ce a oferit cinci pase decisive şi un gol în meciul cu New York Red Bulls
Ladislau Boloni, atac la adresa arbitrajului după înfrângerea suferită în duelul cu Rennes: ”Nu ştiu dacă să urlu, să plâng sau să râd” Ladislau Boloni, atac la adresa arbitrajului după înfrângerea suferită în duelul cu Rennes: ”Nu ştiu dacă să urlu, să plâng sau să râd”
Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru  Al Nassr

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru Al Nassr
Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off

VIDEO | Southampton - Manchester United 0-1. Formaţia lui Erik ten Hag continuă forma bună şi urcă în clasament

Premier League Publicat de Ovidiu Neacşu pe 27 aug 2022

Partida Southampton - Manchester United, din etapa a patra de Premier League s-a încheiat cu victoria 0-1, a echipei antrenate de Erik ten Hag.

Meciul a fost unul echilibrat, cu ocazii de o parte şi de alta. Manchester United a început bine prima repriză şi a avut o triplă ocazie în minutul 20, dar portarul Bazunu şi mai apoi Bella Kotchap au fost de netrecut. În minutul 55, Diogo Dalot a fost găsit perfect în partea stângă şi a trimis o centrare excelentă în careu, cu care l-a găsit pe Bruno Fernades. Portughezul a deschis scorul cu o execuţie perfectă la colţul lung.

”Diavolii roşii” nu mai câştigaseră în deplasare de 6 luni şi acesta a fost şi primul meci în deplasare din 2022 în care United nu a primit gol.

GOL Manchester United

• Southampton: Bazunu - Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Djenepo - Ward-Prowse, Lavia - Aribo, Elyounoussi, A. Armstrong - Adams
  • Rezerve: S. Armstrong, Bednarek, Diallo, Lyanco, Mara, McCarthy, Perraud, Romeu, Valery
  •
  • Manchester United: De Gea - Dalot, Varane, Martinez, Malacia - McTominay, Eriksen - Sancho, Fernandes, Elanga - Rashford
  • Rezerve: Casemiro, Fred, Garnacho, Heaton, Maguire, Ronaldo, Shaw, Van de Beek, Wan-Bissaka