VIDEO | FCSB - Farul 0-0, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele de start VIDEO | FCSB - Farul 0-0, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele de start
Medalie de bronz pentru judoka Alex Creţ, la CE de la Zagreb Medalie de bronz pentru judoka Alex Creţ, la CE de la Zagreb
VIDEO | Eugen Trica aduce revirimentul la FCU Craiova! ”Să nu ne îmbărăm cu apă rece, am câştigat doar prima finală” VIDEO | Eugen Trica aduce revirimentul la FCU Craiova! ”Să nu ne îmbărăm cu apă rece, am câştigat doar prima finală”
”Lipsesc multe lucruri”. Ioan Ovidiu Sabău nu îşi explică atitudinea elevilor săi ”Lipsesc multe lucruri”. Ioan Ovidiu Sabău nu îşi explică atitudinea elevilor săi
Cristi Balaj a dat verdictul! Trebuia sau nu dictat penalti pentru FCU Craiova | VIDEO EXCLUSIV Cristi Balaj a dat verdictul! Trebuia sau nu dictat penalti pentru FCU Craiova | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Nu aş vrea să spun multe prostii. Mai bine mă abţin”. Dan Nistor, nemilos cu propria echipă VIDEO | ”Nu aş vrea să spun multe prostii. Mai bine mă abţin”. Dan Nistor, nemilos cu propria echipă

VIDEO | Spania s-a calificat în finala turneului olimpic de fotbal, unde va înfrunta Brazilia

JO 2020 Publicat de Andrei Ionascu pe 3 aug 2021

Echipa olimpică de fotbal a Spaniei s-a calificat în finala turneului de la Tokyo, după victoria împotriva Japoniei, scor 1-0, după prelungiri. În duelul pentru medaliile de aur, 'La Roja' va înfrunta reprezentativa Braziliei.

La Saitama, Japonia şi Spania au fost la egalitate după 90 de minute. Marco Asensio a fost eroul Spaniei. Introdus pe teren în minutul 84, mijlocaşul de la Real Madrid a înscris în minutul 115, din pasa lui Oyarzabal.

A fost o victorie meritată pentru Spania, raportul şuturilor pe poartă fiind 6-1 pentru iberici.

Tot astăzi, Brazilia a învins, la Kashima, cu scorul de 4-1, după executarea loviturilor de departajare, echipa Mexicului.

Finala pentru medalia de aur, Spania - Brazilia, va avea loc sâmbătă, la Yokohama, iar cea pentru medalia de bronz, Japonia - Mexic, este programată vineri, la Saitama.

Brazilia este campioana olimpică en titre.

Sursa foto: profimediaimages.ro