VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

VIDEO | Spectacol fotbalistic cu 10 goluri în cele două partide din sferturile UEFA Champions League!

Champions League Publicat de Tudor Moisa pe 9 apr 2024

Spectacolul din Champions League revine, astăzi, la Prima Sport! Real Madrid - Manchester City şi Bayern - Arsenal sunt partidele care deschid sferturile de finală.

Real Madrid - Manchester City, 3-3

• Real Madrid (4-3-3): Lunin - Carvajal, Tchouameni, Rudiger, Mendy - Valverde, Kroos, Camavinga - Rodrygo, Bellingham, Vinicius
  • Manchester City (4-2-3-1): Ortega - Stones, Akanji, Dias, Gvardiol - Kovacic, Rodri - Grealish, Foden, Silva - Haaland

Minutul 90+4. Final de meci!

Minutul 79. Gol gol gol gol Real Madrid! Valverde trimite splendid din voleu la colţul lung, fără nicio şansă pentru portar!

Minutul 71. Goooolll Manchester City! Gvardiol îl execută superb pe Lenin cu un şut din afara careului care se duce direct la vinclu!

Minutul 66. Goooolll Manchester City! „Cetăţenii” egalează prin evoluţia magnifică a lui Foden!

Minutul 55. Ocazie mare pentru Vinicius, care trimite mingea peste poartă după o acţiune perfectă a madrilenilor!

Minutul 14. Gooollll Real Madrid! Rodygo driblează apărarea englezilor şi îl învinge pe Ortega!

Minutul 12. Goooolll Real Madrid! Camavinga şutează de la distanţă, şutul este deviat şi se duce în poartă!

Minutul 2. Gooooolll Manchester City! Bernardo Silva înscrie din lovitură liberă cu o execuţie care îl surprinde pe portarul Lunin!

Minutul 1. A început partida!

Pentru al treilea an consecutiv, Manchester City şi Real Madrid se întâlnesc în fazele eliminatorii ale Champions League. În 2022, madrilenii au trecut de "cetăţeni", în semifinale.

Anul trecut, Guardiola şi-a luat revanşa, atunci când echipa sa a trecut de Real Madrid, tot în semifinalele competiţiei.

Arsenal - Bayern, 2-2

• Bayern: (4-2-3-1): Neuer - Davies, de Ligt, Dier, Kimmich - Goretzka, Laimer - Gnabry, Musiala, Sane - Kane
  • Arsenal: (4-3-3): Raya - White, Saliba, Gabriel, Kiwior - Odegaard, Jorginho, Rice - Saka, Havertz, Martinelli

Minutul 90+5. Final de meci!

Minutul 76. Goooolll Arsenal! Gabriel Jesus îi pasează lui Trossard, care şutează fără şanse pentru Neuer!

Minutul 31. Goooolll Bayern! Leroy Sane scoate un penalty după o fază individuală superbă, iar Kane îl execută fără probleme pe Raya!

Minutul 18. Goooll Bayern Munchen! Bavarezii egalează datorită execuţiei lui Serge Gnabry care îl învinge pe Raya!

Minutul 12. Goooolll Arsenal! Bukayo Saka îl învinge pe Neuer cu un şut plasat la colţul lung!

__________________________________________________________________________________________

De cealaltă parte, Bayern încearcă să spele sezonul ruşinos din Bundesliga. Campionatul este compromis, astfel că bavarezii se pot concentra doar pe Champions League.

Arsenal are o situaţie diferită faţă de Bayern, în campionat. "Tunarii" sunt umăr la umăr cu Manchester City şi Liverpool, iar lupta la titlu este mai palpitantă ca niciodată. Totuşi, Arteta speră să dea lovitura şi să se impună atât în Premier League cât şi în Champions League.