Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”
”Mai am două meciuri”. Cel mai râvnit jucătorul de la Sepsi a anunţat unde vrea să evolueze ”Mai am două meciuri”. Cel mai râvnit jucătorul de la Sepsi a anunţat unde vrea să evolueze
VIDEO | Vinerea neagră pentru Gică Hagi. ”E greu să accepţi o aşa ruşine”
Cosmin Matei a trecut cu bine peste o perioadă delicată. ”Am să merg la comisii să explic situaţia” Cosmin Matei a trecut cu bine peste o perioadă delicată. ”Am să merg la comisii să explic situaţia”
VIDEO | Farul - Sepsi 1-4. Sărbători pascale nefericite pentru trupa lui Hagi VIDEO | Farul - Sepsi 1-4. Sărbători pascale nefericite pentru trupa lui Hagi

VIDEO | Spectacol pe ”Olimpico”. Ronaldo ”smulge” un punct pentru Juventus, care a terminat meciul cu AS Roma în inferioritate numerică

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 27 sep 2020

AS Roma şi Juventus Torino au terminat la egalitate, scor 2-2, în etapa cu numărul II din Serie A.

Prima repriză a fost una a penalty-urilor, mai întâi Veretout a deschis scorul, iar la scurt timp, Cristiano Ronaldo a fost impecabil din nou de la punctul cu var. AS Roma a intrat la cabine cu avantaj, după ce acelaşi Veretout a finalizat un contraatac şcoală, din pasa lui Mkhitaryan.

Juve a rămas în 10 jucători, după ce Rabiot a văzut al doilea cartonaş galben. Cristiano Ronaldo nu a fost de acord cu scorul de pe tabelă, s-a înălţat peste defensiva adversă şi a recepţionat în minutul 69 o centrare de pe partea dreaptă, venită de la Danilo şi a punctat cu o lovituă de cap.

Este primul pas greşit pentru trupa lui Andrea Pirlo, care cumulează 4 puncte, în timp ce AS Roma are doar un punct, după ce etapa trecută a pierdut la ”masa verde” cu Verona.