Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

VIDEO | START PERFECT PENTRU CRAIOVA ÎN PLAY-OFF. ŞI-A LUAT REVANŞA ÎN FAŢA ASTREI

Superliga Publicat pe 11 mar 2019

Start perfect pentru Universitatea Craiova în play-off. Formaţia lui Devis Mangia şi-a luat revanşa în faţa Astrei, după ce pierduse cu 2-1 acum o săptămână. Golul victoriei a venit în minutul 17, de la Elvir Koljic. Astra putea egala după pauză, dar Balaure a reluat dezamăgitor. Giurgiuvenii au încheiat meciul în 10 oameni, Radunovic fiind eliminat pentru un fault la Bărbuţ. După victoria de pe Ion Oblemenco, Craiova e pe 2 în play-off, cu 26 de puncte. Astra ocupă locul 3, cu 21 de puncte.