Ipswich Town, în Premier League după 22 de ani de aşteptare Ipswich Town, în Premier League după 22 de ani de aşteptare
Clujenii vor da totul în partida cu Dinamo! Anunţul venit din vestiarul „Şepcilor roşii” Clujenii vor da totul în partida cu Dinamo! Anunţul venit din vestiarul „Şepcilor roşii”
VIDEO | Metz - CSM Bucureşti 29-23. ”Tigroaicele” ratează şi în acest an Final Four-ul Ligii Campionilor VIDEO | Metz - CSM Bucureşti 29-23. ”Tigroaicele” ratează şi în acest an Final Four-ul Ligii Campionilor
Panagiotis Tachtsidis a primit o ofertă inedită Panagiotis Tachtsidis a primit o ofertă inedită
Daniel Pancu a dezvăluit motivul pentru care nu poate semna cu Rapid: „Discuţia durează cinci secunde, nici nu are rost să o începem” Daniel Pancu a dezvăluit motivul pentru care nu poate semna cu Rapid: „Discuţia durează cinci secunde, nici nu are rost să o începem”
CIO a decis o interdicţie de 15 ani pentru şeicul Ahmad al Kuwaitului CIO a decis o interdicţie de 15 ani pentru şeicul Ahmad al Kuwaitului

VIDEO | Stuttgart - Koln 1-1, primul meci al etapei a 5-a din Bundesliga. Gol fabulos în secunda 23

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 24 oct 2020

VfB Stuttgart a remizat pe teren propriu cu FC Koln, scor 1-1, în etapa a 5-a din Bundesliga. Gazdele au înscris unul dintre cele mai rapide goluri din istoria campionatului, în secunda 23.

Orel Mangala a deschis scorul, cu un şut senzaţional de la marginea careului. Mingea s-a dus în vinclul porţii.

Sebastian Andersson a egalat pentru Koln în minutul 23, din penalty.

În repriza a doua, ambele echipe au fost prudente. Stuttgart putea să înscrie în minutul 78, dar mingea trimisă de către Nicolas Ivan Gonzalez din careu a lovit bara.

VfB Stuttgart este pe locul 4 în clasament, cu 8 puncte, în timp ce FC Koln este pe poziţia a 16-a, antepenultima, cu doar 2 puncte.

Astăzi sunt programate cinci meciuri în Bundesliga. Bayern – Frankfurt (ora 16:30) şi Dortmund – Schalke (19:30) sunt în direct pe Look Sport.

Tot de la ora 16:30, sunt programate partidele Mainz - Gladbach, Leipzig - Hertha şi Union Berlin -  Freiburg.

Sursa foto: Twitter Bundesliga