Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului
Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina
VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi
VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga
VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2

VIDEO Surpriză pe ”WWK Arena”. Augsburg - Borussia Dortmund 2-0. Haaland, complet inexistent

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 26 sep 2020

Augsburg a produs surpriza etapei cu numărul II din Bundesliga, după ce a învins, cu scorul de 2-0, pe teren propriu, pe Borussia Dortmund, echipă care şi-a propus să oprească supremaţia lui Bayern Munchen.

Uduokhai a deschis scorul, în minutul 40, după o fază creată de Caligiuri, care şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, în minutul 54, după ce a fost lansat perfect de Gregoritsch.

După golul de 2-0, Borussia a demarat asaltul ofensiv, dar Haaland & CO nu au putut trece de defensiva celor de la Augsburg şi astfel au înregistrat prematur primul eşec stagional.

Augsburg: Gikiewicz - Framberger, Gouweleeuw (c), Uduokhai, Iago - Caligiuri, Khedira (Oxford 63'), Gruezo, Hahn - Gregoritsch (Jensen 57'), Niederlechner (Finnbogason 62')

Dortmund: Bürki - Can, Hummels (c), Akanji - Meunier (Reinier 69'), Bellingham (Reus 60'), Witsel (Dahoud 83'), Guerreiro (Brandt 59') - Sancho, Reyna - Haaland