Presa din Grecia, ”copleşită” după ce Răzvan Lucescu a scris din nou istorie: ”Magică! Uriaşa campioană PAOK, a ridicat trofeul în zece jucători!”

”Am încercat să joc ca să fiu în formă şi să pot fi convocat”. Vlad Chiricheş visează la EURO ”Am încercat să joc ca să fiu în formă şi să pot fi convocat”. Vlad Chiricheş visează la EURO
VIDEO | AS Roma - Genoa 1-0. Lukaku aduce victoria, deşi echipa sa a jucat în inferioritate numerică VIDEO | AS Roma - Genoa 1-0. Lukaku aduce victoria, deşi echipa sa a jucat în inferioritate numerică
Gigi Becali a anunţat primul transfer! "Mâine vine să semnăm" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a anunţat primul transfer! "Mâine vine să semnăm" | VIDEO EXCLUSIV
După Ovidiu Popescu, Gigi Becali a mai anunţat două plecări. ”Îmi fac echipă, o să am dubluri” | EXCLUSIV După Ovidiu Popescu, Gigi Becali a mai anunţat două plecări. ”Îmi fac echipă, o să am dubluri” | EXCLUSIV
”Eu am fost nevoit să fac asta pentru că am un contract de respectat”. Andrei Vlad, dezamăgit de statutul de rezervă ”Eu am fost nevoit să fac asta pentru că am un contract de respectat”. Andrei Vlad, dezamăgit de statutul de rezervă

VIDEO | Tottenham - Luton 2-1! Radu Drăguşin a avut o prestaţie solidă

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 30 mar 2024

Tottenham întâlneşte Luton, astăzi, de la 17:00. Partida va fi în direct la Prima Sport 2 şi online pe PrimaPlay.ro.

După ce a fost titular etapa trecută, în locul accidentatului van der Ven, Radu Drăguşin va fi pe teren şi astăzi din primul minut, în ciuda faptului că van der Ven se află în lot.

Tottenham - Luton 2-1 (Kabore autogol 51, Son 86 / Chong 3)

Echipele de start

• Tottenham: Vicario - Porro, Romero, Drăguşin, Udogie - Bissouma, Sarr - Kulusevski, Maddison, Werner - Son.
  • Luton: Kaminski - Burke, Mengi, Kabore - Berry, Mpanzu, Barkley, Doughty - Townsend, Chong - Morris.

Minutul 90+9: Fluier final! Tottenham se impune cu scorul de 2-1.

Minutul 86: GOL TOTTENHAM! Son finalizează după un contraatac executat perfect.

Minutul 78: Ocazie imensă Tottenham! Mingea refuză să intre în poartă, deşi iniţial a părut că e gol. De la Radu Drăguşin a pornit faza.

Minutul 65: Ocazie Luton! Clark trimite un şut foarte bun, dar Vicario intervine în ultimul moment.

Minutul 64: Radu Drăguşin are o intervenţie impecabilă!

Minutul 62: Este asediu la poarta lui Luton!

Minutul 56: Ocazie Tottenham! Son nu reuşeşte să îl învingă pe Kaminski din câţitva metri.

Minutul 51: GOL TOTTENHAM! Echipa lui Drăguşin egalează graţie unui autogol semnat de Kabore.

Minutul 42: Drăguşin a avut un scurt conflict cu Berry după ce l-a atins din greşeală pe Chong, care era căzut la pământ.

Minutul 20: Nebunie la poarta apărată de Kaminski! Son, Werner şi Sarr au ratat din poziţii ideale în mai puţin de 10 secunde!

Minutul 16: Drăguşin nu se lasă intimidat de adversari! Fundaşul român l-a trântit pe Morris la pământ!

Minutul 15: Ocazie Tottenham! Werner şutează pe lângă poartă dintr-o poziţie ideală.

Minutul 3: GOL LUTON! Chong deschide scorul cu un şut plasat din interiorul careului.

Minutul 1: A început meciul!

Înaintea confruntării de sâmbătă, Tottenham se claseaza pe locul 5 în Premier League, cu 53 de puncte, în vreme ce Luton ocupă abia poziţia a 17-a, cu 22 de puncte.

În tur, Tottenham s-a impus cu scorul de 0-1, după o reuşită semnată chiar de van der Ven.