Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină
NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania
I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami

VIDEO | Trică e sincer: "Am întâlnit cea mai bună echipă din Liga 2, punctul e nemeritat". Ce a spus despre debutul fiului său în tricoul Stelei

Liga II Publicat pe 9 aug 2022

Revenit pe Ghencea din postura de adversar al Stelei, Eugen Trică a încurcat echipa roş-albastră în etapa de debut din Liga 2, iar Metaloglobus a scor un punct la ultima fază, scor 1-1. La flash-interviul de după meci, "Jose" a recunoscut superioritatea adversarului, l-a lăudat pe Ovidiu Herea şi a vorbit frumos şi despre fiul său, Atanas Trică-Balaci, cel care a debutat în tricoul roş-albastru chiar în partida de marţi seară.
"Am întâlnit cea mai bună echipa din Liga 2, cred că punctul obţinut e nemeritat. Steaua a avut patru-cinci ocazii în prima repriză, noi am avut una. Prima repriză a fost sub orice critică din partea noastră, i-am trezit puţin la pauză. Au început bine repriza a doua, au şi marcat, dar eu îmi doresc mult mai mult de la această echipă. Trebuia să jucăm fotbal de la început. Am intrat cu teamă, iar lucrul acesta nu mi-a plăcut. Am avut şanse în repriza a doua, dar şi ei puteau marca din penalty în finalul jocului.

Ovidiu Herea se pregăteşte foarte bine în fiecare zi. Aleargă, marchează goluri, de genul ăsta de jucători am nevoie.

A fost foarte frumos pe Ghencea, am fost şi la inaugurarea stadionului. Publicul e extraordinar, îşi încurajează tot timpul favoriţii. Din păcate nu au drept de promvoare, dar publicul şi jucătorii merită să se lupte pentru promovare. Acum nu ştiu cine ar trebui să facă...Dacă aşa e regulamentul, nu ştiu dacă se poate schimba.

Atanas a intrat când am reuşit să închid jocul bine, nu a prea avut spaţii. Rămâne un jucător bun. Dacă se pregăteşte bine, va prinde echipa. E un jucător talentat, mi-a fost frică atunci când a intrat că tocmai mie îmi va da gol. El şi-a dorit foarte mult să ajungă la Steaua, ştia că e un club mare. Acum, totul depinde de el să se impună şi să prindă un tricou de titular", a spus Trică, la flash-interviul de după Steaua - Metaloglobus 1-1.