Echipa la care ar putea ajunge Jose Mourinho Echipa la care ar putea ajunge Jose Mourinho
Anunţul neaşteptat făcut de Gigi Becali! FCSB, gata să îl readucă la echipă. „Am nevoie de astfel de fotbalişti” Anunţul neaşteptat făcut de Gigi Becali! FCSB, gata să îl readucă la echipă. „Am nevoie de astfel de fotbalişti”
Antrenorul formaţiei aflate în finala Cupei României. „Am notat în calendarul din vestiar data finalei încă de anul trecut” Antrenorul formaţiei aflate în finala Cupei României. „Am notat în calendarul din vestiar data finalei încă de anul trecut”
EXCLUSIV VIDEO | Jucătorul e pe val şi ar putea prinde „un bilet” la EURO. „Ar trebui să fie în lotul României” EXCLUSIV VIDEO | Jucătorul e pe val şi ar putea prinde „un bilet” la EURO. „Ar trebui să fie în lotul României”
Jesse Marsch a fost numit selecţioner al Canadei Jesse Marsch a fost numit selecţioner al Canadei
Noi mutări spectaculoase în Formula 1! Ferrari continuă să se întărească, după aducerea lui Lewis Hamilton Noi mutări spectaculoase în Formula 1! Ferrari continuă să se întărească, după aducerea lui Lewis Hamilton

VIDEO | "U" Cluj - Petrolul 0-0. Gazdele s-au descurcat în inferioritate numerică

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 11 nov 2023

Universitatea Cluj a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a 16-a a Superligii.

Clujenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 61, când a fost eliminat Vali Gheorghe.

VIDEO | "U" Cluj - Petrolul 0-0, în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• ”U” Cluj: Iliev – Oancea, Piţian, Mitrea, Vătăjelu – Cîmpanu, Grobry, Nistor, Simion – Popa, Stoica
  • Petrolul Ploieşti: Zima – Dumitriu, Pedro, Meijers, Huja – Doua, Jefferson, Diomande, Jair – Musi, Grozav

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 75: Diomande reia de la distanţă, balonul este uşor deviat, iar Iliev scoate de sub transversală.

Minutul 61: Vali Gheorghe loveşte cu braţul peste faţă un adversar la doar câteva minute după ce a fost introdus pe teren. Arbitrul îi arată cartonaş roşu.

Minutul 56: Musi reia din unghi de la 20 de metri. Iliev respinge spectaculos.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 34: Huja trage în forţă de la 30 de metri. Însă Iliev prinde fără probleme.

Minutul 27: Popa reia cu capul dintr-un unghi greu puţin peste poartă.

Minutul 15: Stoica reia în plasa laterală, după ce se încurcă uşor de colegul Popa.

----------------------------------

Cele două combatante au parte de un sezon mult peste aşteptări. Dacă în stagiunea precedentă ambele echipe nu aveau şanse la play-off, acum ele sunt în luptă directă pentru accederea în primele şase.

La finalul turului, "U" Cluj se află pe locul 9, la două puncte de echipa de pe locul şase, care este chiar adversara de astăzi.

În meciul de la Ploieşti, scorul a fost 1-1. Chipciu şi Musi au marcat în prima repriză, iar Budescu, între timp plecat de la Petrolul la Farul, a ratat un penalti în minutul 59.

Ploieştenii trec printr-o perioadă foarte bună. În ultimele trei luni, doar CFR a reuşit să câştige împotriva lor, la limită, scor 1-0.

Şi "U" Cluj a avut parte de rezultate extraordinare. În ultimele 9 partide oficiale, doar Voluntari a reuşit să câştige împotriva ardelenilor.