MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League
Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică
”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga ”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga
Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili
Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior” Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior”

VIDEO | Unii cu ocaziile, alţii cu norocul. CS Mioveni - Rapid 0-0. Trupa lui Alexa a avut aproape o repriză un om în plus

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 7 iul 2020

CS Mioveni şi Rapid au terminat la egalitate, scor 0-0, în derby-ul primei runde din play-off-ul Ligii 2. Trupa lui Dan Alexa a dominat copios, dar nu a reuşit să marcheze, astfel ajungând la o performanţă extrem de slabă. În 2020 au disputat 4 partide oficiale fără să marcheze.

Meciul a început cu ratarea lui Mallo, care a trimis puţin peste poartă după un corner. Iar la scurt timp Sefer a trimis o torpilă de la peste 30 de metri, care nu a găsit însă cadrul porţii.

Finalul primei reprize a adus o răbufnire a celor de la Mioveni, dară fără rezultat pe tabelă. La începutul actului secund, Mallo a trimis foarte puţin pe lângă poartă, cu o lovitură de cap, la care portarul advers era spectator. În minutul 57 s-a produs momentul psihologic al partidei, în care Raul Costin a primit direct cartonaşul roşu, după ce l-a lovit peste gambă pe Alami.

Din acel moment s-a jucat la o singură poartă, Rapid atacând în valuri, dar fără succes. Giuleştenii au avut foarte mari probleme în a cadra şuturi pe spaţiul porţii lui Croitoru, care a fost depăşit la multe faze, însă lipsa de precizie a adversarilor l-a salvat şi astfel formaţia din Mioveni a obţinut un punct preţios în clasament.

• Echipele de start:
  • CS Mioveni: Fl. Croitoru – Rob. Ghiţă, Beţa, Burnea, Ed. Stoica – R. Costin, M. Şerban (Işfan 88′) – Rădescu (Hergheligiu 88′), Massaro (Anghelina 61′), Coşereanu (cpt.) – Măzărache (Val. Balint 70′)
  • Rapid: Mih. Popa – Bonnin, Mallo, Al. Iacob, Goge (cpt.) – R. Lazăr (Val. Alexandru 68′), Jorza – Sefer, Drăghiceanu, Alami (Djuric 77′) – Hlistei