Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | UTA Arad - Poli Iaşi 1-0. Sclipirea lui Fabry aduce prima victorie stagională pentru Mircea Rednic

Superliga Publicat pe 4 aug 2023

UTA Arad a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Politehnica Iaşi, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

A marcat Fabry, în minutul 8.

VIDEO | UTA - Poli Iaşi 1-0 (Fabry 8), în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• UTA Arad: 93. Iacob – 2. D. Rodrigues, 4. Benga, 5. Markov, 18. Abeid – 27. Marku, 8. Carp – 55. R. Pop, 10. Fabry, 80. Dumitraşcu – Cooper
  • Poli Iaşi: 12. Ailenei – 2. Martac, 3. Samoya, 32. Katanec, 17. S. Şerban – 0. Al. Roman, 37. M. Bordeianu, 95. Jatoba – 80. Gheorghiţă, 77. Vojtus, 21. Figueiredo

Minutul 90+10: Final de meci! UTA se impune cu 1-0.

Minutul 80: Ciobanu înscrie, la capătul unei lovituri libere, dar reuşita este corect anulată pentru offside.

Minutul 47: Repriza începe cu o şansă mare pentru Poli! Roman trimite din voleu de la peste 20 de metri, dar Iacob salvează situaţia şi respinge.

Minutul 45+5: Pauză! UTA conduce cu 1-0.

Minutul 45+3: Phelipe combină cu Gheorghiţă, dar primul reia din careu puţin pe lângă.

Minutul 15: Phelipe îl vede pe Iacob ieşit din poartă, execuţia sa de la mare distanţă nu este însă suficient de bine cadrată.

Minutul 8: GOL UTA! Fază rapidă de atac a gazdelor. Dumitraşcu scoate bine din joc un adversar, mingea ajunge la Fabry, care înscrie cu un şut frumos din marginea careului.

---------------------------------

UTA a strâns doar un punct din primele trei etape, cu toate că a deschis scorul în toate cele trei partide din Superliga. Arădenii vin după înfrângerea cu 2-1 în faţa lui Hermannstadt şi se situează pe locul 14 în campionat.

De cealaltă parte, Poli Iaşi a obţinut în runda trecută prima victorie din acest sezon pe terenul campioanei României, Farul. Ieşenii s-au impus cu 3-1, la capătul unui meci foarte bun şi elevii lui Leo Grozavu se află pe poziţia a 10 în Superliga.

Ultima întâlnire dintre cele două echipe a fost în 2021, într-un meci de play-out, care s-a încheiat cu victoria cu 2-1 a lui Poli Iaşi.