VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad
Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri
Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el” Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el”
Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice
Florin Răducioiu a dat verdictul despre Dinamo: ”Sunt sigur de asta. Au pierdut nişte puncte incredibile!”

CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot

VIDEO | Victorie importantă pentru Juventus, în Serie A! Bianconerii s-au impus cu Udinese

Juventus Publicat de Răzvan Cîrceag pe 15 ian 2022

Juventus s-a impus 2-0 cu Udinese, acasă, în runda cu numărul 22 din Serie A. Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport+ şi platforma online PrimaPlay.ro.

Scorul a fost deschis de starul argentinian Paulo Dybala, în minutul 19. A fost golul cu numărul 6 pentru el, în acest sezon.

Weston McKennie a majorat diferenţa pentru Juve, pe finalul partidei, în minutul 79.

Bianconerii au început destul de prost acest sezon, însă acum sunt pe un trend ascendent şi au recuperat puncte importante în campionat. Se află pe poziţia 5 în Serie A, la egalitate cu Atalanta.

Udinese este doar pe 14, având 20 de puncte.