”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular ”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular
S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Raul Badiu s-a impus în Raliul Harghitei powered by Toyota 2024 Raul Badiu s-a impus în Raliul Harghitei powered by Toyota 2024
SCM Râmnicu Vâlcea anunţă venirea unei campioane mondiale SCM Râmnicu Vâlcea anunţă venirea unei campioane mondiale
Ronaldo şi-a scos la vânzare echipa de fotbal! Ronaldo şi-a scos la vânzare echipa de fotbal!

VIDEO ǀ Victorie pentru echipa lui Chiricheş în confruntarea cu Milan-ul lui Tătăruşanu: scor 3-1

Stranieri Publicat pe 28 nov 2021

Formaţia Sassuolo, la care este legitimat Vlad Chiricheş, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa lui Ciprian Tătăruşanu, AC Milan, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Italiei.

Tătăruşanu a fost rezervă la gazde, iar Chiricheş a intrat pe teren în minutul 89 la oaspeţi.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Scamacca ‘24, Kjaer ’33 (autogol) şi Berardi ’66. Milan a condus cu 1-0, prin golul marcat de Romagnoli în minutul 21.

În minutul 76, Romagnoli a fost eliminat.

Alte rezultate din Serie A:

• Udinese – Genoa 0-0
  • Spezia – Bologna 0-1. A marcat: Arnautovic ’83 (penalti)

Partidele AS Roma – Torino şi Napoli – Lazio Roma au loc tot duminică.

Lider în clasament este Napoli, cu 32 de puncte (13 jocuri), la egalitate cu echipa AC Milan, care este pe locul doi (14 jocuri). Poziţia a treia este ocupată de Inter, cu 31 de puncte.