VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă

Viorel Moldovan şi Florin Răducioiu, dezamăgiţi de ”perla” SuperLigii: ”Nu poate juca titular! E bine să intre când e toată lumea obosită. E modest” ǀ EXCLUSIV

Emisiuni Publicat pe 20 aug 2023

Viorel Moldovan şi Florin Răducioiu au analizat, în emisiunea Fotbal Show, de la Prima Sport 1, partida dintre Rapid şi Farul, terminată cu victoria formaţiei lui Cristiano Bergodi, scor 3-1.

Cei doi au tras concluziile confruntării din Giuleşti, dar ”au pus degetul” şi pe jucătorii care au adus plusuri pentru cele două formaţii, dar şi pe cei care nu au arătat mare lucru.

Unul dintre fotbaliştii care îi dezamăgeşte pe cei doi foşti mari sportivi, experţi Prima Sport, este Enes Sali, în care Hagi şi-a pus şi îşi pune mare încredere că, în timp, va fi un fotbalist important nu numai pentru Farul, ci şi pentru echipa naţională.

Moldovan şi Răducioiu nu îl văd pe Sali, până în acest moment, drept un jucător care poate intra din primul 11 pentru clubul din Constanţa, ci în repriza a doua, când adversarii sunt mai obosiţi.

Viorel Moldovan: ”Sali e modest, de la începutul sezonului. Aşteptăm acel declic, să vedem ce face, are calităţi, dar nu e productiv, nu e eficient. Asta contează cel mai mult ca fotbalist, să fii eficient, să fii eficient în ultima treime, dar el produce prea puţin. Sunt jucători care nu pot fi titulari.

Vreau să îl văd penetrând, are calitate să destabilizeze apărările adverse, dar plimbă de-a latul terenului”.

Florin Răducioiu: ”Îmi pare rău, dar el nu e jucător titular, nu poate juca de la început. Un jucător care poate intra de la început, să dea profunzime, el asta trebuie să facă. Dar nu poate juca titular! E bine să intre când e toată lumea obosită. Hagi se aşteaptă la mai mult de la el”.

Rapid, 3-1 cu Farul

Rapid Bucureşti a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia campioană, Farul, într-un meci din etapa a şasea a Superligii.

Meciul nu a început bine pentru Farul. Echipa lui Hagi a fost nevoită să schimbe încă din primele minute ale meciului, după ce Mihai Popescu s-a accidentat. Rapid a avut un start bun, însă constănţenii au preluat controlul şi în minutul 17 Horaţiu Moldovan a intervenit incredibil la două şuturi consecutive trimise de Grameni şi de Carnat. Cei care au marcat însă au fost giuleştenii.

În minutul 34 a deschis scorul Emmers, cu o bombă de la marginea careului, iar în minutul 38 Dugandzic a făcut 2-0 din pasa lui Funsho Bambgoye.

Farul a redus din diferenţă în minutul 78, după şutul superb al lui Mazilu, dar giuleştenii au mai înscris odată, prin Alexandru Ioniţă, după o cursă impetuoasă, în minutul 88 şi Rapid s-a impus cu 2-1, urcând pe locul 6, cu 8 puncte, în timp ce Farul, cu 6 puncte, se află pe poziţia a 10-a.

• RAPID: H. Moldovan – Braun (Onea 64), Săpunaru, P. Iacob, Borza – Emmers (Kait 76), Oaidă (Al. Albu 81), Borja Valle (Al. Ioniţă 76) – Funsho Bamgboye, Dugandzic, Petrila (Papeau 64). ANTRENOR: Cristiano Bergodi
  • FARUL: Aioani - Sîrbu, Larie, M. Popescu (K. Boli 7), Kiki (Dussaut 65) – Artean (Nedelcu 66), T. Băluţă, Grameni (Vînă 65) - Ad. Mazilu, Carnat, E. Sali (Budescu 71). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Rezumatul partidei Rapid - Farul, 3-1