Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Senna, în semn de omagiu, în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Senna, în semn de omagiu, în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna
 LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial în lupta pentru promovare LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial în lupta pentru promovare
VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor
Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!” Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!”
”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator ”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator
"Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic "Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic

Zi excelentă pentru stranieri. Florentin Matei şi Alexandru Mitriţă au marcat pentru echipele lor

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 29 nov 2020

Fotbaliştii Florentin Matei (Apollon Limassol) şi Alexandru Mitriţă (Al Ahli) au înscris câte un gol pentru echipele lor în meciurile disputate duminică, în campionatul Ciprului, respectiv în Arabia Saudită.

Matei a marcat în minutul 77 al partidei de pe teren propriu cu AEL Limassol, scor 1-2. Românul a intrat pe teren în minutul 46. Pentru AEL au înscris Babic ’19 şi Riera ;81 (penalti). În minutul 73, Markovic (Apollon) a ratat un penalti).

În campionatul Arabiei Saudite, Al Ahli a învins cu scorul de 2-1 Al-Faisaly. Mitriţă a marcat golul de 2-1, în minutul 69. Au mai înscris Al Somah ’28 pentru echipa românului şi Tavares ‘90+5 pentru Al-Faisaly. Alexandru Mitriţă a jucat până în minutul 84.