Prima reacţie a lui Edelino Ie după ce s-a scris că ar juca la Dinamo! "Trebuia să vin pe 1 mai" Prima reacţie a lui Edelino Ie după ce s-a scris că ar juca la Dinamo! "Trebuia să vin pe 1 mai"
FCSB - CSA Steaua, duelul sezonului în lupta pentru titlu: „„Va fi galeria, e derby, sunt orgolii mari!” FCSB - CSA Steaua, duelul sezonului în lupta pentru titlu: „„Va fi galeria, e derby, sunt orgolii mari!”
Prima echipă naţională care şi-a anunţat lotul pentru EURO 2024 Prima echipă naţională care şi-a anunţat lotul pentru EURO 2024
Gică Hagi răbufnit şi a anunţat plecarea unui jucător imediat dupa partida cu Craiova: „Îmi pare rău, dar nu se poate aşa” Gică Hagi răbufnit şi a anunţat plecarea unui jucător imediat dupa partida cu Craiova: „Îmi pare rău, dar nu se poate aşa”
Triplă victorie pentru Delta Racing Team în Raliul Argeşului CATENA Triplă victorie pentru Delta Racing Team în Raliul Argeşului CATENA
Swift Cup la final de Raliul Argeşului.Hanea se impune, Resiga devine noul lider Swift Cup la final de Raliul Argeşului.Hanea se impune, Resiga devine noul lider

”Aia e, mi-a cerut scuze”. Gabi Torje l-ar fi înjurat de morţi pe Azdren Llullaku

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 22 feb 2024

Ceahlăul Piatra Neamţ s-a impus, 2-1, în deplasare, în faţa formaţiei Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a 16 a ligii secunde.

Oaspeţii au deschis scorul la Chiajna, în minutul 7, prin Matei Moraru, şi l-au majorat în minutul 50, atunci când tot Matei Moraru, mijlocaşul de 18 ani al nemţenilor, a reuşit să înscrie al patrulea său gol stagional.

Concordia a redus din diferenţă prin Adrian Bălan, în minutul 70, dintr-un penalty scos de Gabriel Torje, dar meciul s-a încheiat cu victoria Ceahlăului, scor 2-1.

Azdren Llullaku a dezvăluit că Gabi Torje l-a înjurat la pauza meciului. Ulterior se pare că jucătorul celor de la Concordia şi-a cerut scuze de la albanez.

”Mă bucur foarte mult că am luat trei puncte. Cum am zis, e doar un pas şi mai avem trei finale.

(n.r. faza cu Torje) Sunt multe chestii, sunt multe înjurături într-un meci, dar când înjuri de morţi e mai nasol. Aia e, mi-a cerut scuze, e ok.

Toţii jucătorii îşi arată valoarea în play-off, este mult mai spectaculos şi pentru public”,