”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Concluzia amară a lui Paulo Fonseca, după ce a AS Roma a ieşit din Europa League: ”Am jucat foarte bine, dar nu a fost de ajuns”

AS Roma Publicat pe 7 mai 2021

Paulo Fonseca, antrenorul echipei AS Roma, a declarat că formaţia sa a pierdut calificarea din cauza unei reprize teribile din partida tur.

Tehnicianul romanilor a fost mulţumit de evoluţia elevilor săi din meciul retur, însă, după cum a recunoscut chiar el, nu a fost suficient pentru răsturnarea sorţii calificării.

“Suntem eliminaţi din cauza acelor 45 de minute teribile de la Manchester. Astăzi (n.r. - joi) am jucat foarte bine, dar nu a fost de ajuns. Am început foarte bine şi am avut multe ocazii, iar adversarii au înscris la prima ocazie. Am avut puterea de a reacţiona foarte bine.”, a declarat Fonseca.

Manchester United s-a calificat, joi seară, în finala Ligii Europa, deşi a fost învinsă cu 3-2 de AS Roma în returul semifinalelor. În tur, scorul a fost 6-2 pentru United.