Irina Begu s-a calificat în semifinale la turneul ITF de la Wiesbaden Irina Begu s-a calificat în semifinale la turneul ITF de la Wiesbaden
Problemele continuă la Rapid! Conflictul care ar fi izbucnit între jucători. Ce a spus fostul jucător: „Nu ştiu dacă e masa de adio” Problemele continuă la Rapid! Conflictul care ar fi izbucnit între jucători. Ce a spus fostul jucător: „Nu ştiu dacă e masa de adio”
Adrian Newey ar putea ajunge la Ferrari în primăvara anului 2025 Adrian Newey ar putea ajunge la Ferrari în primăvara anului 2025
GP-ul Kazahstanului a fost amânat din cauza inundaţiilor GP-ul Kazahstanului a fost amânat din cauza inundaţiilor
România a obţinut 11 medalii de aur în prima zi de participare la Campionatul European de Culturism şi Fitness 2024 România a obţinut 11 medalii de aur în prima zi de participare la Campionatul European de Culturism şi Fitness 2024
Dinamo Bucureşti va întâlni SG Flensburg-Handewitt în semifinala European League, de la Hamburg Dinamo Bucureşti va întâlni SG Flensburg-Handewitt în semifinala European League, de la Hamburg

”Din păcate, întreaga situaţie provocată de coronavirus mi-a dat planurile peste cap”. O fostă semifinalistă de la Wimbledon şi-a anunţat retragerea

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 29 oct 2020

Slovaca Magdalena Rybarikova a anunţat că se retrage din tenisul profesionist. Această a avut cea mai bună clasare în circuitul WTA pe locul 17.

În prezent locul 199 WTA, Rybarikova a evoluat în semifinalele de la Wimbledon în 2017, dar accidentările i-au măcinat parcursul, iar la 32 de ani este nevoită să pună racheta în cui.

Salutare! După cum unii dintre voi probabil că ştiţi, nu am mai jucat tenis profesionist de aproape un an. Speram că pot juca la Turneul final din Fed Cup, anul viitor, într-un meci de retragere. Din păcate, întreaga situaţie provocată de coronavirus mi-a dat planurile peste cap!

După aproape 15 ani cu multe suişuri şi coborâşuri, sunt foarte recunoscătoare pentru tot ce mi-a oferit acest sport uimitor. Pe lângă întâlnirea cu oameni interesanţi din întreaga lume, am experimentat momente de neuitat: de la primul turneu câştigat la junioare, până la semifinala de la Wimbledon. În ciuda sacrificiilor făcute, nu regret nicio secundă petrecută în tenis”, a fost mesajul sportivei din Slovacia.