VIDEO | Dorinel Munteanu, pachet de nervi după partida de la Ploieşti! S-a luat la ceartă cu reporterul VIDEO | Dorinel Munteanu, pachet de nervi după partida de la Ploieşti! S-a luat la ceartă cu reporterul
PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil
Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică
VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare
Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid
Victor Piţurcă i-a distrus pe cei de la CSA Steaua: ”Bine că a rămas în Liga 2!”

Drugovich a câştigat a doua cursă de Formula 2. Fiul lui Schumacher a terminat pe podium

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 16 aug 2020

Brazilianul Felipe Drugovich (MP Motorsport) a câştigat a doua cursă a clasei Formula 2, de pe circuitul austriac de la Spielberg.

Pilotul de 20 de ani a câştigat la pas, cu 10 secunde ecart în faţa lui Luca Ghiotto, italianul care pilotează pentru Hitech Grand Prix. Pe ultima treaptă a podiumului s-a clasat Mick Schumacher, fiul legendarului Michael Schumacher, pe un monopost al echipei Prema Racing.

Austrlianul Oscar Piastri (Prema Racing) a câştigat a doua cursă de pe circuitul de la Barcelona, la Formula 3. Tânărul australian a fost secondat de compatriotul său, Alex Peroni (Campos Racing), care a obţinut cel mai bun rezultat al carierei.

Tot la cea mai bună clasare din istoria participărilor în competiţie a bifat azi şi Matteo Nannini (Jenzer Motorsport), care a terminat pe locul al treilea.

Pe Look Sport 3 Motors & Fights, de la ora 16:00 va avea loc Marele Premiu al Spaniei.