Ultima oră
LIVE TEXT | SUA - Paraguay, ASTĂZI, de la 04:00, pe PrimaSport.ro! Americanii vor să debuteze cu victorie la Campionatul Mondial. Echipele de start LIVE TEXT | SUA - Paraguay, ASTĂZI, de la 04:00, pe PrimaSport.ro! Americanii vor să debuteze cu victorie la Campionatul Mondial. Echipele de start
Gigi Becali i-a anunţat plecarea, MM Stoica insistă să rămână la FCSB Gigi Becali i-a anunţat plecarea, MM Stoica insistă să rămână la FCSB
Nu ai plătit pensia alimentară, nu mergi la Cupa Mondială. Decizia luată de autorităţile argentiniene
Nu ai plătit pensia alimentară, nu mergi la Cupa Mondială. Decizia luată de autorităţile argentiniene
Jovo Lukic, reacţie de milioane după ce a debutat cu gol la Cupa Mondială: "Le mulţumesc din adâncul inimii" Jovo Lukic, reacţie de milioane după ce a debutat cu gol la Cupa Mondială: "Le mulţumesc din adâncul inimii"
Jackpot pentru "U" Cluj după golul marcat de Lukic la Cupa Mondială! Câţi bani încasează ardelenii Jackpot pentru "U" Cluj după golul marcat de Lukic la Cupa Mondială! Câţi bani încasează ardelenii
Jovo Lukic a intrat direct în istoria Cupei Mondiale după golul marcat împotriva Canadei Jovo Lukic a intrat direct în istoria Cupei Mondiale după golul marcat împotriva Canadei

FCSB sau Botoşani?! Pe cine ar prefera Zeljko Kopic pentru barajul lui Dinamo de Conference League

Dinamo Publicat pe 16 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Echipa bucureşteană Dinamo a terminat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia clujeană CFR, în etapa a noua din play-off-ul Superligii.

 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22447082/1/fc-cfr-1907-cluj-dinamo-bucuresti-superliga-superbet-09-03-2026-2.jpg

Dinamo şi-a asigurat prezenţa la barajul de Conference League pe care îl va juca împotriva celor de la FCSB sau împotriva celor de la FC Botoşani.

Zeljko Kopic, antrenorul echipei Dinamo, a vorbit despre remiza de azi, dar şi despre barajul care îi aşteaptă pe ”câini” pentru barajul de Conference League. 

”Concluziile sunt că remiza e un rezultat corect. Am avut câteva situţii în prima repriză, Alex Pop, Puşcaş, Armstrong. În repriza a doua, după accidentarea lui Puşcaş şi apoi Pop a acuzat ceva probleme, am încercat să fim ofensivi.

Am avut sentimentul că nu putem marca, nu eram suficienţi de periculoşi, d-asta l-am trimis pe Boateng în atac. În final, când ne-am deschis, CFR a avut o ocazie să marcheze şi să câştige. Trebuie să analizăm, e un sezon bun, e o evoluţie. Am făcut câteva meciuri bune, dar trebuie să tragem concluziile finale, după meciul de baraj.

Nu vreau să găsesc scuze, nu îmi place să fac asta. Azi (n.r. 16 mai) s-a simţit că ne lipsesc aceşti jucători, Karamoko, Opruţ. Încercăm să îi recuperăm. E dificil la Soro cu umărul lui, Karamoko evoluează bine. Vom vedea cum simt atunci echipa, toţi îşi doresc să fie gata pentru acel meci şi să ofere tot.

Nu există să sacrificăm ceva, vom vedea cum vom fi atunci. Noi suntem Dinamo şi nu contează cine e în primul 11.

Respect ambele echipe, dar suntem focusaţi pe noi şi să ne pregătim cât mai bine, şi mental, pentru acest meci. Acest sistem a făcut ca lucrurile să fie interesante până la finalul sezonului, ca toate echipele să aibă obiective. Nu mă gândesc la asta, mă focusez doar pe acel meci.”, a spus Zeljko Kopic.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele